RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU bridža komanda iekļūst pusfinālā Baltijas kausā bridžā

25. maijs, 2021
Foto - Wikimedia Commons

Debitējot Baltijas kausā bridžā un cīnoties ar reģiona spēcīgākajiem bridža spēlētājiem, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) bridža komanda izcīnīja ceturto vietu sacensībās, kas Covid-19 ierobežojumu dēļ šogad norisinājās tiešsaistē vairāku dienu garumā – no 17. līdz 22. maijam.

RTU komandai debitēt šajās sacensībās ļāva pagājušajā gadā izcīnītā 2. vieta Latvijas komandu čempionātā bridžā. RTU spēlēja tādā pašā sastāvā kā Latvijas čempionātā – Egons Lavendelis (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) asociētais profesors, komandas kapteinis), Ilze Andersone (DITF docente), meistars Jānis Ilziņš (RTU Rīgas Biznesa skolas absolvents), meistarkandidāts Lauris Lauks un starptautiskie meistari Kārlis Rubins un Mārtiņš Lorencs. Turnīra laikā komandas sastāvu papildināja starptautiskā meistare Jeļena Alfejeva.

Turnīrs sastāvēja no trim daļām – kvalifikācijas turnīra, kurā komandas bija sadalītas divās grupās, pusfināla un fināla.

Kvalifikācijas turnīrā katra komanda izspēlēja 12 sadalījumus ar citām grupā esošajām komandām, un šeit RTU komanda rādīja pārliecinošu sniegumu – tika izcīnītas piecas uzvaras ar lielu pārsvaru (bridžā tam ir nozīme) un piedzīvoti divi zaudējumi, kopumā iegūstot 95,16 uzvaras punktus, kas bija labākais rezultāts kvalifikācijas kārtā starp visām komandām.

Pusfinālā RTU komandai bija jāspēkojas ar Lietuvas komandu «Arunas», divu dienu laikā aizvadot trīs segmentus ar 12 sadalījumiem. Pirmo segmentu RTU uzvarēja bridžam neraksturīgi mazrezultatīvā cīņā ar 12:3. Turpinājums gan nebija veiksmīgs – tika zaudēti abi atlikušie segmenti, un kopējais pusfināla rezultāts bija 32,1:91.

Tas nozīmēja, ka RTU komanda cīņu turpināja mazajā finālā, kur bija jātiekas ar Polijas jaukto izlasi. Arī mazā fināla pirmo segmentu RTU izdevās uzvarēt nu jau ar lielāku pārsvaru 31:13. Diemžēl arī ar to medaļai nepietika. Neveiksmīga spēle atlikušajos segmentos noveda pie rezultāta 48:68 un ceturtās vietas, kas arī vērtējams kā labs sasniegums.

Divu Lietuvas komandu cīņā finālā uzvarēja spēcīgā «Bridgescanner» komanda, kas ir Lietuvas izlases bāzes komanda. Otra Latvijas komanda – 2020. gada Latvijas čempioni «Daugava» – pusfinālā neiekļuva, bet mierinājuma turnīrā ieņēma trešo vietu, savukārt kopvērtējumā – septīto vietu.

Baltijas kauss šogad pulcēja pa divām komandām no astoņām valstīm –  Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Baltkrievijas, Polijas un Vācijas. Lielākoties dalībnieku vidū bija vai nu nacionālo čempionātu pirmo divu vietu ieguvēji, vai arī valstu izlases.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. maijs, 2021 plkst. 8:00