RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU absolventes pārstāvētā Latvijas ratiņkērlinga izlase paralimpiskajās spēlēs Pekinā izcīna 9. vietu

14. marts, 2022
Foto - Alina Pavlyuchik (https://www.paralympic.org/)

No paralimpiskajām spēlēm mājās ir atgriezusies Latvijas ratiņkērlinga izlase, kuras sastāvā Pekinas paralimpiskajās spēlēs startēja arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) absolvente Poļina Rožkova. Latvijas komanda, debitējot ziemas spēlēs, izcīnīja 9. vietu.

Poļina Rožkova Latvijas ratiņkērlinga komandā bija skips un kopā ar pārējiem kolēģiem Ojāru Briedi, Agri Lasmanu, Sergeju Djačenko un Aleksandru Dimbovski desmit spēlēs izcīnīja četras uzvaras, kopvērtējumā ierindojoties 9. vietā.

Protestējot pret Krievijas rīcību, izraisot karu Ukrainā, Latvijas ratiņkērlinga izlase atteicās no spēles ar Krievijas valstsvienību, tā izpelnoties plašu ārvalstu mediju atzinību, kā arī atbalstu sociālajās vietnēs, Latvijai saņemot uzslavas par drosmīgo un pamatoto soli.

«Ārkārtīgi liels prieks, ka saņēmām ļoti daudz atbalsta sociālajos medijos no cilvēkiem, kurus nezinām un ar kuriem neesam bijuši nekādi saistīti. Tas deva un dod ļoti daudz labu emociju,» saka Latvijas ratiņkērlinga izlases galvenais treneris Arnis Veidemanis, ziņo LETA.

Dažas dienas pirms paralimpisko spēļu sākumā Krievijas un Baltkrievijas komandas tika diskvalificētas no paralimpiskajām spēlēm, jo Krievija, iebrūkot Ukrainā, un Baltkrievija, sniedzot atbalstu Krievijai, pārkāpušas olimpisko pamieru, kas noslēgsies septiņas dienas pēc paralimpisko spēļu beigām.

Ziemas paralimpiskās spēles Pekinā notika no 4. līdz 13. martam. Tiek lēsts, ka tajās sacentās aptuveni 560 sportisti no 46 pasaules valstīm.

Pārliecinošu uzvaru medaļu kopvērtējumā izcīnīja Ķīna, kas guva 18 zelta, 20 sudraba un 23 bronzas godalgas. Paralimpiskie sportisti no karadarbības skartās Ukrainas tikai pēdējā brīdī ieradās Pekinā, taču tas viņiem netraucēja izcīnīt 2. vietu medaļu ieskaitē, un kopumā viņu kontā ir 11 zelta, desmit sudraba un astoņas bronzas godalgas. Savukārt 3. vietu ieņēma Kanāda, kas izcīnīja astoņas zelta, sešas sudraba un 11 bronzas medaļas.

Latvija ziemas paralimpiskajās spēlēs bija pārstāvēta otro reizi valsts vēsturē. 1994. gadā Lillehammerē Latviju distanču slēpošanā pārstāvēja Aldis Šūpulnieks.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

14. marts, 2022 plkst. 21:15