RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

Noskaidroti Rektora kausa ieguvēji volejbolā un basketbolā

18. jūnijs, 2018
Foto - RTU Sporta centrs

Maijā aizvadītas RTU Rektora kausa volejbolā vīriešiem un sievietēm un basketbolā vīriešiem finālspēles. Par Rektora kausu volejbolā vīriešiem finālspēlēs cīnījās Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF), Būvniecības inženierzinātnes (BIF), Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) un Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) un E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes (ETHZF) komandas.

Mazajā fināla spēlē par trešo vietu cīnījās MTAF pret ETF un ETHZF apvienoto komandu. Ar rezultātu 3:0 (25:21 ; 25:18; 25:22) uzvarēja MTAF studenti.

Lielajā finālā sacentās DITF un BIF volejbolisti. Pirmajā setā uzvaru izcīnīja DITF, pārliecinoši nospēlējot seta galotni, bet otrajā setā pārāki bija būvnieki. Tomēr DITF komanda nepadevās un trešajā setā atkal izrāvās priekšgalā un uzvarēja finālā ar rezultātu 3:1 (25:22, 14:25, 25:20, 25:17), iegūstot zelta godalgas.

Spēlēs par Rektora kausu volejbolā sievietēm piedalījās Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF), DITF, MTAF, un BIF volejbolistes. Spēlē par trešo vietu veiksme smaidīja IEVF komandai. BIF komanda šajā spēlē bez savas «atslēgas» spēlētājas Sintijas Stonkuses cīnījās ar pretinieču servju uzņemšanu un īsti nespēja iekarot uzbrukuma pozīcijas. IEVF komanda bronzas godalgas ieguva trīs setos ar rezultātu 3:0 (25:13, 25:15, 25:10).

Izšķirošajā finālspēlē laukumā tikās DITF un MTAF volejbolistes. MTAF komanda cīnījās par katru bumbu, tomēr bez saviem vilcējspēkiem nespēja ietekmēt spēles iznākumu un kapitulēja DITF spēlētāju priekšā. DITF visa turnīra laikā nezaudēja nevienu spēli un ar pārliecinošu rezultātu 3:0 (25:10 ; 25:6 ; 25:9) plūca uzvaras laurus. Tādējādi DITF var apsveikt ar dubultuzvaru, jo gan vīriešu, gan sieviešu komandas turnīrā izcīnīja Rektora kausu volejbolā.

Sešas RTU fakultāšu komandas mērojās spēkos RTU Rektora kausa izcīņā vīriešiem basketbolā. Zelta medaļas šajā sacensībā ieguva BIF komanda. DITF basketbolisti finālspēlē tikai nedaudz atpalika no līderiem un ar rezultātu 78:51 ieguva sudraba godalgas. Spēlē par trešo vietu pārāki izrādījās MTAF vīri, uzvarot IEVF spēlētājus ar rezultātu 64:56. Par turnīra «Final 4» labāko spēlētāju tika atzīts MTAF students Guntis Buks, bet finālspēles labākais spēlētājs bija Ivo Liepa.

Paldies visām komandām, kuras piedalījās spēlēs! RTU Sporta centrs cer, ka nākamajā sezonā sacensību gars tikai pieaugs un sagaidīsim daudz aizraujošu spēles mirkļu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

18. jūnijs, 2018 plkst. 8:30