RTU Sporta centrs

Informācija RTU studējošajiem par C daļas kursu «Sports»

21. oktobris, 2021
Foto - Shutterstock

Pamatojoties uz Ministru kabineta apstiprinātajiem papildu ierobežojumiem rīkojumā Nr. 720 «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu», Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Sporta centrs uz nenoteiktu laiku pārtrauc klātienes sporta nodarbību organizēšanu iekštelpās, nodrošinot atsevišķas sporta nodarbības attālināti.

RTU Sporta centra administrācija informē studentus, kuri 2021./2022. studiju gada rudens semestrī ir izvēlējušies brīvās izvēles priekšmetu jeb C daļas kursu «Sports», ka ieskaites un 2 kredītpunktu saņemšanai ir jāapmeklē 20 nodarbības. Atsevišķos sporta veidos vai individuālos gadījumos maksimālais apmeklējums var tikt samazināts, izskatot katra sporta veida pakalpojuma nodrošināšanu.

Visos gadījumos, rudens semestra ieskaites tiks izliktas kā ierasts — tiklīdz students būs apmeklējis noteikto nodarbību skaitu un attiecīgā sporta veida treneris būs devis akceptu Sporta centra administrācijai par ieskaites izlikšanu.

Sakarā ar to, ka šobrīd Sporta centrs nevar nodrošināt atsevišķu sporta veidu norisi, studentiem tiek piedāvāta iespēja turpināt vai pabeigt kursu kādā citā sporta veidā (ārstnieciskā vingrošana, funkcionālais treniņš, šahs, pašaizsardzība, peldēšana ar treneri - online), kas tiek nodrošināts attālināti. Par sporta veidu maiņu lūgums sazināties ar Sporta centra direktora vietnieci Lauru Petroviču, rakstot uz e-pastu , jo šī maiņa tiks veikta tikai iekšēji sporta sistēmā, lai tiktu nodrošināta C daļas virtuālās naudas darbība reģistrācijas procesā.

Sporta centrs piedāvā arī iespēju vēl nopelnīt papildu 3 apmeklējuma reizes pie līdzšinējiem nodarbību apmeklējumiem, studentiem lietojot jebkuru lietotni un uzskaitot savas sporta aktivitātes iešanā, skriešanā vai velo braukšanā. Aktivitāšu uzskaitījums būs derīgs par visa 2021./2022. rudens semestra periodu no septembra sākuma līdz janvāra beigām.

Kilometrus var summēt tikai vienā aktivitātē vai divās, vai visās trīs, tās kombinējot pēc brīvas izvēles un pēc savām spējām. Reizes tiks ieskaitītas pēc šādiem aprēķiniem:

15 km iešana – 1 reize; 30 km iešana – 2 reizes; 45 km iešana – 3 reizes; 30 km skriešana – 1 reize; 60 km skriešana – 2 reizes; 90 km skriešana – 3 reizes; 50 km velobraukšana – 1 reize; 100 km ar velo – 2 reizes; 150 km ar velo – 3 reizes.

Lai Sporta centra administrācija varētu veikt apmeklējumu uzskaitījumu par šīm aktivitātēm, lūgums C daļas studentiem atsūtīt apkopotu informāciju, ievietojot aktivitāšu un veikto kilometru attēlus, piemēram, vienā word dokumentā, un tad atsūtīt uz e-pastu .

Papildus RTU Sporta centrs dos iespēju studentiem saņemt vēl papildu 3 apmeklējuma reizes pie kopējā skaita, piedāvājot uzfilmēt video materiālus (katru video aptuveni 1 stundas garumā, un šo video pēc izvēles var filmēt Timelapse režīmā, vai arī pēc tam samontējot nelielā paātrinājumā) par dažādiem tematiem. Viens uzfilmēts temats stundas garumā tiks iekaitīts kā 1 apmeklējuma reize.

• 1. temats – «Manas fiziskās aktivitātes, studējot attālinātajā režīmā»;
  • 2. temats – «Attālinātās sporta nodarbības» (neatkarīgi no sava C daļas sporta veida izvēlēties starp visiem šiem piedāvātajiem video materiāliem un izpildīt trenera norādītos uzdevumus vienas stundas garumā);
  • 3. temats – «Mans izvēlētais C daļas kursa sporta veids»;
  • Cits temats pēc studentu brīvas un radošas izvēles, kas saista fiziskās aktivitātes.

Video aicinām iesūtīt, ievērojot šādus nosacījumus:

• visiem video ir jābūt augšupielādētiem vienuviet, piemēram, izmantojot failiem.lv vai citu platformu;
  • saite ar augšupielādētajiem video jāiesūta Sporta centra kopējā e-pastā , norādot savu vārdu, uzvārdu, izvēlēto C daļas sporta veidu, kā arī video nosaukumos ir jābūt filmētajiem tematiem.

Jebkuru jautājumu gadījumā, kas saistīti ar sporta nodarbībām, lūgums rakstīt uz e-pastu

Sākot no 21. oktobra, RTU sporta process tiek organizēts attālināti

21. oktobris, 2021 plkst. 8:00