RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

Eiropas čempionātā peldēšanā RTU sportisti sasniedz vienus no saviem labākajiem rezultātiem

26. maijs, 2021
Foto - Latvijas Peldēšanas federācija (attēlā no kreisās - D.Bobrovs un Ģ.Feldbergs)

35. LEN Eiropas čempionātā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) peldētāji, cīnoties par vietu olimpiskajā sastāvā, savus personīgos rekordus gan nepārspēja, tomēr demonstrēja atzīstamu sniegumu, salīdzinot ar pēdējo gadu rezultātiem. Čempionāts norisinājās Budapeštā no 17. līdz 23. maijam, un Latviju tajā pārstāvēja vien seši sportisti, no kuriem divi bija RTU peldētāji.

RTU students Daniils Bobrovs (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte (MTAF)) un RTU absolvents Ģirts Feldbergs Eiropas čempionātā gan nesasniedza savus personīgos rekordus, taču parādīja visnotaļ atzīstamu sniegumu.

Latvijas rekordists D. Bobrovs 200 m brasā finišēja ar pēdējos trīs gados labāko rezultātu 2:15.20, ierindojoties 37. vietā. Tas Daniilam, salīdzinot ar citiem Latvijas sportistiem, deva arī augstvērtīgāko rezultātu FINA rangā – 811 punktu.

Savukārt Ģ. Feldbergam 100 m uz muguras līdz viņa labākajam rezultātam pietrūka vien 0,04 sekundes – viņš distanci veica 55,72 sekundēs, kas ir sportista otrs visu laiku labākais sniegums šajā distancē (805 punkti). Ar šo rezultātu Ģirts atkārtoti ir izpildījis 2020. gada FINA pasaules čempionāta B normatīvu.

Lai turpinātu cīņu par simtdaļām un vietu olimpiskajā sastāvā, sportisti dosies uz sacensībām Klaipēdā.

26. maijs, 2021 plkst. 8:09