RTU Sporta centrs

EHR Latvijas augstskolu badmintona līga

11. marts, 2020
Foto - Pixabay

12. martā plkst. 19.30 Jaunolainē, Meža ielā 2b, notiks EHR Latvijas augstskolu badmintona līgas spēle, kurā spēkiem mērosies Rīgas Tehniskās universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes badmintonisti.

EHR Latvijas augstskolu badmintona līgā šajā studiju gadā piedalīsies piecas komandas - Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

EHR Latvijas augstskolu badmintona līgas nolikums
Turnīra tabulas Tournamentsoftware.com

EHR Latvijas augstskolu badmintona līgā piecas komandas katra ar katru tiksies vienu reizi, tādējādi kopā, līgas ietvaros, notiks 10 spēles. Taču nākamajā sezonā, kas sāktos jau rudenī, ir ieplānots rīkot divas spēles - katrai komandai ar katru, tai skaitā viena spēle mājās, otra viesos, savukārt pēc grupas turnīra varētu notikt superfināls starp labākajām komandām.

EHR augstskolu badmintona līgas spēles notiks Badminton 100 formātā, kur uzvarētājkomanda iegūst 100. punktu. Vispirms notiks sieviešu vienspēles (līdz uzvarošā komanda iegūst 20. punktu), tad no šī paša rezultāta spēle turpinās ar vīriešu vienspēli (līdz uzvarošā komanda izcīna 40. punktu), tad seko sieviešu dubultspēle (līdz 60. punktiem), vīriešu dubultspēle (līdz 80. punktiem), bet noslēgumā - izšķirošā ir jauktā dubultspēle (līdz 100 .punktiem).

Badminton 100 formāts ir jau pārbaudīts Latvijas klubu komandu čempionāta B un C līgās, šis formāts tiek izmantots Latvijas skolu komandu čempionātos, kā arī Baltijas jaunatnes komandu čempionātos. Līdzīgs formāts bija arī Jaunatnes olimpiādē Buenosairesā.

EHR Latvijas augstskolu badmintona līgas uzvarētājiem balvas 5000 eiro vērtībā nodrošinās EHR Mediju grupa, tāpēc līga nosaukta EHR vārdā. EHR Mediju grupai pieder Latvijā pazīstamās radio stacijas European Hit Radio, EHR Superits, EHR. EHR Mediju grupa balvu fondam ir atvēlējusi 5000 eiro, kurus augstskolu sporta klubi un pašpārvaldes varēs izmantot savu pakalpojumu reklāmai.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. marts, 2020 plkst. 18:13