Četrpadsmit RTU studenti saņem Latvijas Sporta federāciju padomes stipendiju

8. decembris, 2023
Foto - Latvijas Augstskolu sporta savienība (attēlā R. Plāte)

Četrpadsmit Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jaunajiem sporta talantiem Latvijas Sporta federāciju padome ir piešķīrusi Sporta stipendijas 2023./2024. studiju gadam. RTU studenti ir saņēmuši vislielāko stipendiju skaitu salīdzinājumā ar pārējām Latvijas augstskolām.

Kopumā RTU studentiem vienreizējas stipendijas piešķirtas 600–1500 eiro amplitūdā, izvērtējot viņu sekmes un sportiskos sasniegumus.

RTU studenti – sportisti, kuriem piešķirtas stipendijas:

• orientieristei Elzai Ķuzei, Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, 3. kurss;
  • distanču slēpotājai Samantai Krampei, Arhitektūras fakultāte, 2. kurss;
  • smaiļotājam Jānim Kaurātam, Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, 1. kurss;
  • sporta vingrotājam Ričardam Plātem, Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte, 1. kurss;
  • orientieristam Gustavam Martam Staņam, Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte, 1. kurss;
  • peldētājam Edvardam Tomam Atelsonam, Inženierekonomikas un vadības fakultāte, 1. kurss;
  • orientieristam Andrim Sarksņam, Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, 1. kurss;
  • peldētājai Marijai Gobergai, Inženierekonomikas un vadības fakultāte, 3. kurss;
  • peldētājam Rihardam Kahanovičam, Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, 3. kurss;
  • distanču slēpotājam Laurim Kaparkalējam, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte, 1. kurss;
  • vieglatlētam Maksimam Pjazingam, Inženierekonomikas un vadības fakultāte, 3. kurss;
  • florbolistam Tomam Ķeirānam, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte, 1. kurss;
  • florbolistei Samantai Bērziņai, Inženierekonomikas un vadības fakultāte, 1. kurss;
  • florbolistam Bruno Beķerim, Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, 1. kurss.

Izvērtējot 94 sportistu pieteikumus, Sporta stipendija 2023./2024. studiju gadam piešķirta 52 studējošiem sportistiem. Stipendiju ieguvēji pārstāv 20 sporta veidus, viņu vidū: astoņi florbolisti, septiņi orientieristi, seši kamaniņbraucēji, pieci basketbolisti, pieci vieglatlēti, četri peldētāji, pa diviem distanču slēpotājiem, smaiļotājiem un sporta deju dejotājiem, kā arī pa vienam sportistam no biatlona, bobsleja, brīvās cīņas, daiļslidošanas, frisbija, hokeja, kanoe airēšanas, krosmintona, sporta vingrošanas, ūdens motosporta un volejbola.

Visvairāk stipendiju ieguvēju studē RTU – 14, Latvijas Universitātē – 12, Biznesa augstskolā «Turība» – 4, pa 3 – Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā «RISEBA», kā arī citās augstskolās.

Stipendijas studējošajiem sportistiem no valsts budžeta līdzekļiem LSFP piešķir kopš 2007. gada, lai sekmētu studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, kā arī lai popularizētu studentu sportu un veicinātu rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām. Stipendija paredzēta stipendiātu akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai.

Pieteikties stipendijai tika aicināti visu Latvijas izlašu sportisti, kuri studē akreditētā augstākās izglītības iestādē un startē sporta veidos, kuru starptautiskās federācijas ir Starptautisko Sporta federāciju ģenerālās asociācijas (GAISF) biedres vai atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā.

8. decembris, 2023 plkst. 11:41