RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

Bobslejists Ralfs Bērziņš par profesionāla sportista karjeru un studijām RTU

27. decembris, 2020
Foto - Viesturs Lācis (bobslejs.lv)

Latvijas Sporta federāciju padomes sporta stipendijas ieguvējs, Eiropas junioru čempions bobslejā Ralfs Bērziņš intervijā atklāj, kas palīdz profesionāla sportista karjeru apvienot ar studijām Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātē.

Ralfs Bērziņš Latvijas bobslejā ir pirmais kamaniņu braucējs, kurš sekmīgi kļuvis par bobsleja pilotu. 2019. gadā kopā ar Dāvi Spriņģi izcīnīta 1. vieta Eiropas čempionātā junioriem. Pieaugušo konkurencē augumā raženais atlēts – garums 195 cm – Pasaules kausa izcīņas posmos startē jau divus gadus, šosezon mājas trasē sasniedzot karjeras rekordu, pirmo reizi ielaužoties labāko TOP5. Ralfs treniņos ledus renē pavadījis vairāk nekā 13 gadus, lai varētu konkurēt visaugstākajā līmenī — tik prasīgs ir profesionālais sports. 2020./2021. studiju gadā Bērziņš nopelnījis lielāko Sporta stipendiju – 1500 eiro.

Kādēļ tev būtiski veidot duālo karjeru?

– Uzskatu, ka svarīgi iegūt papildu zināšanas un izglītību, jo pēc sportista karjeras beigām nāksies meklēt jaunu darbu. Lai to atrastu, noderēs iegūtais diploms.

Ko tev nozīmē šī sporta stipendija un kā tā palīdz?

– Ļoti daudz, milzīga motivācija turpināt sportot un vienlaikus studēt. Sezonas gaitā, esot prom sacensībās, ir maz laika, lai mācītos, taču apziņa, ka mani atbalsta – palīdz saņemties un rast laiku mācībām pat tad, ka tā šķietami nav.

Ko no tevis prasa sporta apvienošana ar studijām?

– Lielu darbu. Pēc treniņiem vakaros sanāk daudz sēdēt pie datora un mācīties – līdz vēlam vakaram, lai visu pagūt. RTU ir ļoti pretimnākoša studentiem, kuri sporto.

Vai sports palīdz mācībām un otrādi?

– Noteikti palīdz. Sportā ir specifiska stingra disciplīna, kura ir jāievēro – tāpat ir arī mācībās. Sportā ir mērķis, uz kuru atlēts tiecas – tāpat kā mācībās. Svarīgi sevi pilnveidot un raudzīties uz attīstību ilgtermiņā.

Ko sports dod personībai?

– Mērķtiecību, vēlmi sasniegt vienmēr labākos rezultātus, būt apzinīgam.

Latvijas Sporta federāciju padome

27. decembris, 2020 plkst. 11:22