Ar RTU dalību Kokneses čempionātā noslēgušās pavasara sezonas sacensības spēka trīscīņā

1. jūnijs, 2022
.
.
.
Foto - Latvijas Pauerliftinga federācija (attēlā J.Kalnenieks)

28. maijā Koknesē notika noslēdzošās Latvijas pavasara sezonas sacensības spēka trīscīņā uz atkārtojumu skaitu, kā arī Latvijas Kausa 7. posms, līdz ar to noslēdzot pavasara sacensību sezonu trīscīņniekiem.

RTU Sporta centra treneris Jānis Kalnenieks svara kategorijā līdz 105 kg uzrādīja labāko sniegumu un kļuva par uzvarētāju. RTU izlases sportiste Elīza Jansone svara kategorijā līdz 69 kg bija labākā un kopvērtējumā izcīnīja 3. vietu sieviešu konkurencē. 2. vietā svara kategorijā līdz 57 kg ierindojās RTU absolvente Helēna Bormane, kurai šīs bija pirmās sacensības.

Neskatoties uz labajiem rezultātiem, kopvērtējumā tikai par vienu punktu atpaliekot no 3. vietas ieguvējiem, RTU komandai bija jāsamierinās ar 4. vietu.

Šo sacensību formāts bija vairāk piemērots fitnesa, bodibildinga un krosfita sportistiem, jo uz maksimālo atkārtojumu skaitu ceļams personīgais svars pietupienā, 0.5 x personīgais svars spiešanā guļus, 1.25 x personīgais svars vilkmē sievietēm un 1.5 x personīgais svars pietupienā, 1 x personīgais svars spiešanā guļus, 2 x personīgais svars vilkmē vīriešiem.