RTU Sporta centrs

Ar medaļām noslēdzies Eiropas kauss bobslejā un skeletonā, aizvadīti arī Pasaules kausa posmi

21. decembris, 2020
Foto - bobslejs.lv (Attēlā — Dāvis Kaufmanis)

Aizvadītās brīvdienas bobslejā un skeletonā bijušas sacensībām un medaļām pilnas. 19. decembrī Eiropas kausā Siguldā skeletonā sievietēm otro vietu izcīnīja RTU studente un Latvijas sportiste Dārta Estere Zunte (IEVF). Savukārt Siguldā Eiropas kausa izcīņas trešais posms bobslejā noslēdzās ar RTU studenta Dāvja Kaufmaņa (IEVF) uzvaru, startējot kopā ar Kristu Lindenblatu.

Divu braucienu summā D. Kaufmaņa ekipāža uzvarēja gana pārliecinoši. D. Kaufmanis sevi bija labi pierādījis jau pirms dažām nedēļām Eiropas kausā Vinterbergā, savukārt Siguldā viņš jau treniņos uzrādīja labākos laikus šajā konkurencē un pelnīti uzvarēja arī sacensībās, abos braucienos sasniedzot labāko laiku gan startā, gan finišā.

Arī ceturtajā posmā 12 komandu konkurencē no Latvijas ekipāžām atkal visaugtāko vietu izcīnīja D. Kaufmanis kopā ar Ivo Danu Kleinbergu, kāpjot uz pjedestāja trešā pakāpiena. Abos otrās dienas braucienos D. Kaufmaņa ekipāža startā bija ātrākā.

Eiropas kausa kopvērtējumā pēc pirmajiem trim sezonas posmiem 37 pilotu vērtējumā D. Kaufmanis ierindojas 2. vietā.

Svētdienas posmā startēja arī Lauris Kaufmanis (BIF), kurš finišēja 7. vietā.

Tajā pašā laikā Pasaules kausā bobslejā Īglsas trasē jau tika aizvadīts sezonas septītais un astotais posms divnieku ekipāžām vīriešiem. Starp 20 komandām, Latviju pārstāvēja arī pilots Ralfs Bērziņš (IEVF) kopā ar Edgaru Nemmi. Pirmajā sacensību dienā pēc diviem braucieniem Ralfs Bērziņš ierindojās 7. vietā. Savukārt otrajā dienā startēja 19 ekipāžas, un R. Bērziņš finišēja 10. vietā. Astotajā posmā R. Bērziņam nekādu acīmredzamu kļūdu nebija, bet tendences trasē neiepriecināja galveno treneri Sandi Prūsi. Kopumā treneris bija apmierināts ar pirmā brauciena rezultātiem, šoreiz vairāk lauzot galvu, kāpēc R. Bērziņa divnieks ir tik zemu (starta ieskrējiens arī gana labs).

Pēc Jaunā gada visi atlikušie Pasaules kausa posmi notiks janvārī. Jau 8. janvārī bobslejisti un skeletonisti sāks Vinterbergas posmu, bet nedēļu vēlāk dosies uz Sanktmoricu, savukārt pēc tam notiks Kēnigszē posms, bet janvāra izskaņā no 29. līdz 31.janvārim Īglsas trasē, kur jau ir notikuši divi posmi šajā sezonā. Janvāra beigās Īglsā bobsleja sacensības notiks arī četrinieku konkurencē, savukārt februārī Vācijas trasē Altenbergā norisināsies Pasaules čempionāts.

Attēlā — Dārta Estere Zunte. (Foto: Mareks Gaļinovskis)

Attēlā — Ralfs Bērziņš. (Foto: Viesturs Lācis)

21. decembris, 2020 plkst. 16:42