RTU Sporta centrs

8. starptautiskais šaha festivāls «Rīgas Tehniskās universitātes Open 2018»

17. jūlijs, 2018
Foto - Pixabay

No 6. līdz 12. augustam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8, notiks 8. starptautiskais šaha festivāls «Rīgas Tehniskās universitātes Open 2018».

Festivāla laikā plānoti pieci klasiskā šaha turnīri. Jebkurš šaha spēles cienītājs, sākot no iesācēja līdz pat pasaules klases lielmeistaram, spēs atrast turnīru, kas atbilstu viņa pramsēm un laika iespējām.

A turnīrā, jeb lielmeistaru turnīrā, būs iespējams izpildīt GM, IM, WGM un WIM normas. A turnīrs norisināsies 7 dienas. Latvijas šahistiem A turnīrā tiks piemērota papildus atlaide dalības maksai.

Līdzīgs grafiks A turnīram būs arī B turnīram, kurā var piedalīties šahisti ar ELO reitingu līdz 2299 un Latvijas reitingu līdz 2399.

Turnīri C (ELO līdz 2199 un Latvijas reitings līdz 2299) un D (ELO līdz 1900) notiks nedēļas nogalē no ceturtdienas līdz svētdienai un ilgs 4 dienas.

E turnīrs (ELO līdz 1600) būs pats īsākais no klasiskā šaha turnīriem un tiks izspēlēts 3 dienās – no piektdienas līdz svētdienai. Laika kontrole E turnīrā ir piemērota spēlētājiem, kuri līdz šim vēl nav spēlējuši ilgas klasiskās partijas, proti, 30 minūtes + 30 sekundes par gājienu katram spēlētājam.

Visos turnīros tiks apskaitīts FIDE reitings.

Šogad festivāla programma ir papildināta ar vēl vienu ātrspēles turnīru speciāli tiem, kuriem šaha tomēr liksies par maz. Pirmais no diviem turnīriem norisināsies trešdien, 8. augustā, no rīta, savukārt otrais ātrspēles turnīrs tradicionāli notiks pēc apbalvošanas ceremonijas.

Festivāla plānotais balvu fonds ir 20 500 EUR. A turnīra 1. vietas ieguvējs tiks pie balvas 2500 EUR apmērā.

Sīkāka informācija festivāla mājaslapā.

17. jūlijs, 2018 plkst. 12:00