RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
Parādīt izvēlni
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

Uz Ķīpsalu pārceļas 7,5 tonnu smagais RTU MTAF Lielais zobrats

13. februāris, 2019
.
.
.

Šodien uz Ķīpsalu no Viskaļu ielas pārcēlās 7,5 tonnu smagais RTU Mašīnzinības, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) jeb mehu Lielais zobrats, kas ir fakultātes simbols jau 40 gadu. Savukārt šodien RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs (IVPC), pateicoties fakultātes dekānam profesoram Ērikam Geriņam un Mācību biroja vadītājai Agnesei Špīlbergai, saņēma fakultātes bijušā dekāna profesora Jāņa Ozoliņa rokrakstu – Lielā zobrata stāstu.

Kā atceras profesors J. Ozoliņš, ideja par fakultātes simbolu radās jau pagājušā gadsimta 70. gados, atgriežoties no prakses sociālistisko valstu augstskolās, kur mehāniķu simboli bija gan lokomotīves, gan retro automobiļi u. tml. Mūsu mehāniķi izvēlējās zobratu. 1979. gadā tas uz fakultāti atceļoja no Brocēnu cementa kombināta, pateicoties bijušajam fakultātes docentam un inženierzinātņu vēsturniekam Helmutam Guļevskim. Patiesībā milzu zobrata «plānotais galamērķis» bija metāllūžņu izgāztuve Rīgā.

Lielais mehu zobrats sākotnēji tika uzstādīts pie fakultātes ēkas Sakaru ielā, vēlāk, fakultātei pārceļoties uz Ezermalas ielu kompleksu, līdzi tika ņemts arī Lielais zobrats. Šobrīd MTAF pārceļas uz RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā, un mehu simbols, protams, tai līdzi.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

Publikācijas datums

13. februāris, 2019 plkst. 14:23

Līdzīgi raksti

Par mums

Jaunumi