RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
Parādīt izvēlni
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

Aicinām iesniegt zinātniskos rakstus RTU IVPC zinātniskā žurnāla 2024/8 numuram!

23. novembris, 2023
.
.
.

RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs (IVPC) aicina zinātniekus, zinātņu vēsturniekus, augstskolu muzeju vēstures pētniekus un studentus, kā arī citus interesentus iesniegt savus zinātniskos rakstus publicēšanai RTU IVPC zinātniskā žurnāla «Inženierzinātņu un augstskolu vēsture» nākamā gada numuram!

RTU IVPC zinātniskā žurnāla nākamo numuru (2024/8) plānots laist klajā 2024. gada oktobrī.

Lai pieteiktu zinātnisko rakstu publicēšanai 2024/8 numurā, līdz 2024. gada 10. janvārim elektroniski jāiesniedz zinātniskā raksta tēzes.

Precīza informācija par tēžu un zinātniskā raksta iesniegšanu, noformēšanu, termiņiem un citiem jautājumiem, kas saistīti ar RTU IVPC zinātnisko žurnālu, pieejama mājaslapā.

RTU IVPC zinātniskā žurnāla apjoms ir ierobežots, tāpēc gadījumā, ja tas tiks pārsniegts un žurnāla redkolēģija jūsu tēzes atzīs par saistošām un interesantām, jums būs iespēja ar savu zinātniskā pētījuma prezentāciju uzstāties RTU 65. starptautiskās zinātniskās konferences sekcijas «Inženierzinātņu un augstskolu vēsture» sēdē, kas plānota 2024. gada 10. oktobrī. Savukārt jūsu zinātniskais raksts šādā gadījumā tiks publicēts RTU IVPC 2025/9 numurā.

RTU IVPC zinātniskais žurnāls iznāk reizi gadā, un tā mērķis ir publicēt pētījumus inženierzinātņu un augstskolu vēsturē, iepazīstināt ar tiem studentus, mācībspēkus un citus vēstures interesentus, popularizējot mūsu augstskolas absolventu un studentu sasniegumus un saikni ar citām Latvijas un ārvalstu augstskolām un saglabājot RTU inženierzinātņu un kultūrvēsturisko mantojumu.

Žurnāla rakstu tematika: Latvijas augstskolu absolventu, mācībspēku un studentu darbība un ieguldījums inženierzinātnēs, ķīmijā un arhitektūrā, fabriku, rūpnīcu un atsevišķu rūpniecības nozaru darbība, augstskolu darbība, ievērojamu personu dzīvesstāsti un viņu devums inženierzinātnēs un topošo inženieru sagatavošanā.

RTU IVPC zinātniskais žurnāls iznāk kopš 2017. gadā, kad tika dibināts RTU IVPC. Kopš 2018. gada tas iznāk atsevišķos izdevumos latviešu un angļu valodā. Kopš 2021. gada maija RTU IVPC zinātniskais žurnāls «History of Engineering Sciences and Institutions of Higher Education» iekļauts starptautiskajā zinātnisko publikāciju bibliogrāfiskās un citēšanas informācijas datubāzē ERIH PLUS, kopš 2023. gada septembra – arī Atvērtās pieejas žurnālu direktorijā jeb Directory of Open Access Journals (DOAJ). DOAJ ir tiešsaistes katalogs un datubāze, kurā tiek indeksēti dažādu nozaru augstas kvalitātes recenzēti zinātniskie žurnāli.

https://iav-journals.rtu.lv/

https://hesihe-journals.rtu.lv/

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

23. novembris, 2023 plkst. 11:54

Līdzīgi raksti

Par mums

Jaunumi