RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

RTU IVPC zinātniskais žurnāls iekļauts DOAJ

14. septembris, 2023

RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra (IVPC) zinātniskais žurnāls «History of Engineering Sciences and Institutions of Higher Education» iekļauts Atvērtās pieejas žurnālu direktorijā jeb Directory of Open Access Journals (DOAJ).

DOAJ ir tiešsaistes katalogs un datubāze, kurā tiek indeksēti dažādu nozaru augstas kvalitātes recenzēti zinātniskie žurnāli, nodrošinot pieeju tiem. Žurnāla iekļaušana DOAJ ir nozīmīgs sasniegums, jo tas veicina un atvieglo brīvu pieejamību zinātniskā žurnāla akadēmiskajam un zinātniskajam saturam lasītājiem visā pasaulē.

RTU IVPC zinātniskais žurnāls «Inženierzinātņu un augstskolu vēsture» iznāk kopš 2017. gada. Zinātniskais žurnāls klajā tiek laists vienu reizi gadā. Sākot no otrā izdošanas gada, tiek publicēti divi atsevišķi žurnāli latviešu un angļu valodā. Zinātniskā žurnāla galvenais mērķis ir publicēt pētījumus inženierzinātņu un augstskolu vēsturē, popularizējot bagāto RTU vēsturi, absolventu, mācībspēku un studentu ieguldījumu inženierzinātnēs, fabriku un atsevišķu rūpniecības nozaru darbību, kā arī citu Latvijas un pasaules augstskolu veikumu.

Žurnālā publicēto zinātnisko rakstu autores ir ne tikai RTU IVPC profesore Dr. paed. Alīda Zigmunde un centra vadītāja docente Dr. sc. ing. Ilze Gudro, bet arī citi Latvijas un ārvalstu – Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Zviedrijas, Maķedonijas u. c. – zinātnieki, zinātņu vēsturnieki, muzeju līdzstrādnieki un augstskolu mācībspēki, kuri lasītājus iepazīstina ar RTU priekšteču – Rīgas Politehnikuma un Rīgas Politehniskā institūta – akadēmiskās dzīves vēsturiskajiem aspektiem, absolventu daudzpusīgo darbību, zinātnes sasniegumiem, tendencēm studiju programmās u. c. no 19. gadsimta otrās puses līdz pat mūsu dienām. Zinātniskajā žurnālā katru gadu tiek publicēta arī attiecīgā studiju gada svarīgāko RTU notikumu un sasniegumu hronoloģija, saglabājot liecības par mūsu augstskolas aktualitātēm šodien, kā arī atvadu vārdi mūžībā aizgājušajiem RTU zinātniekiem un mācībspēkiem. Žurnālu izdošanai sagatavo RTU IVPC komanda, to publicē RTU Izdevniecība. Patlaban sagatavošanā ir zinātniskā žurnāla 7. numurs.

Kopš 2021. gada maija RTU IVPC zinātniskais žurnāls «History of Engineering Sciences and Institutions of Higher Education» iekļauts prestižajā zinātniskajā datubāzē ERIH PLUS, kurā tiek reģistrēti zinātniskie žurnāli, kas atbilst ekspertu izstrādātajām kvalitātes prasībām un kritērijiem izdevumiem humanitārajās un sociālajās zinātnēs.

14. septembris, 2023 plkst. 13:35

Par mums