RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

RTU IVPC žurnāls «History of Engineering Science and Institutions of Higher Education» iekļauts prestižajā zinātniskajā datubāzē ERIH PLUS

24. maijs, 2021

RTU Inženierzinātņu un vēstures pētniecības centra (IVPC) zinātniskā žurnāla «History of Engineering Science and Institutions of Higher Education» iekļaušana prestižajā starptautiskajā zinātnisko publikāciju bibliogrāfiskās un citēšanas informācijas datubāzē ir svarīgs notikums, jo veicina izdevuma starptautisko atpazīstamību un padara zinātnieku publikācijas inženierzinātņu un augstskolu vēstures jomā viegli pieejamas starptautiskajai zinātnieku saimei, palielinot to citējamības iespējas.

RTU IVPC, kas dibināts 2017. gadā, zinātnisko žurnālu izdod no pirmā pastāvēšanas gada. Pirmais žurnāla «Inženierzinātņu un augstskolu vēsture» numurs iznāca 2017. gadā latviešu valodā. Sākot no 2018. gada, reizi gadā klajā nāk divi atsevišķi žurnāli – latviešu un angļu valodā.

Žurnālā publicēti tehnisko zinātņu un arhitektūras vēstures pētījumi, ko veikuši gan centra darbinieki, gan Latvijas un ārzemju – Zviedrijas, Lietuvas, Krievijas, Igaunijas, Vācijas u. c. – zinātņu vēsturnieki un pētnieki, muzeju darbinieki, pedagogi, inženieri, doktoranti un citi ar humanitārajām un inženierzinātnēm saistīti speciālisti. Žurnālā publicētie zinātniskie raksti aptver gan Rīgas Politehnikuma (RP) / Rīgas Politehniskā institūta (RPI) / Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un citu augstskolu vēstures faktu un atsevišķu notikumu izvērtējumu, gan RP / RPI / RTU absolventu un inženieru devumu Latvijā un pasaulē. Žurnālu izdošanai sagatavo RTU IVPC komanda, to publicē RTU Izdevniecība.

RTU IVPC komanda kopā ar žurnāla redkolēģiju mērķtiecīgi veica virkni pasākumu, lai tas atbilstu ERIH PLUS datubāzes kritērijiem.

ERIH PLUS datubāzē ir reģistrēti zinātniskie žurnāli, kas atbilst ekspertu izstrādātām kvalitātes prasībām un kritērijiem izdevumiem humanitārās un sociālās zinātnēs. ERIH PLUS (sākotnēji to sauca par Eiropas Humanitāro zinātņu atsauces indeksu; European Reference Index for the Humanities – ERIH) mērķis ir palielināt humanitāro un sociālo zinātņu pētījumu atpazīstamību un pieejamību. Indekss pārsniedz komerciālās indeksēšanas pakalpojumus, nodrošinot visaptverošu zinātniskās komunikācijas un publicēšanas jomu, ļaujot pētniekiem labāk izplatīt savu darbu nacionālajās un starptautiskajās valodās.

24. maijs, 2021 plkst. 11:17

Par mums