RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs
Parādīt izvēlni
RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centrs

Izstāde «Trīs valstis. Trīs simtgades. Trīs arhitekti» skatāma Jēkabpilī, Laikmetīgās vēstures muzejā

5. septembris, 2018
.
.

RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra (IVPC) veidotā izstāde, kas veltīta Baltijas valstu simtgadēm un centra ekspozīcijas zālē bija apskatāma šā gada sākumā, aizceļojusi uz Jēkabpili un izstādīta Laikmetīgās vēstures muzejā «24x30».

Rīt, 6. septembrī, plkst. 14 jēkabpiliešus ar izstādi klātienē iepazīstinās RTU IVPC profesore Alīda Zigmunde, īpaši pievēršoties Indriķa Blankenburga devumam Latvijas arhitektūras attīstībā.

Izstāde aplūko trīs laikabiedru – igauņu arhitekta Edgara Johana Kūsika (Edgar Johan Kuusik, 1888–1974), latviešu arhitekta Indriķa Blankenburga (1887–1944), kuri ir Rīgas Politehniskā institūta absolventi, un latviešu izcelsmes lietuviešu arhitekta Karoļa (arī Kārļa) Reisona (1894–1981) – veikumu arhitektūrā. Arhitekti strādāja jaunizveidotajās Baltijas valstīs, veicinot to attīstību, radot daudzas nozīmīgas celtnes, un ir cieši saistīti ar Baltijas valstu izveidošanas un pastāvēšanas vēsturi.

Laikmetīgās vēstures muzejs «24x30» izvietots tolaik Izglītības ministrijas Būvtehniskā biroja vadītāja, arhitekta I. Blankenburga projektētajā ēkā, kurā sākotnēji bija pamatskola, vēlāk – banka.
Izstāde «Trīs valstis. Trīs simtgades. Trīs arhitekti» Jēkabpilī būs apskatāma līdz septembra beigām.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

5. septembris, 2018 plkst. 14:46

Līdzīgi raksti

Ziņas