RTU Liepāja
RTU Liepāja

Profesore no Izraēlas lasa lekcijas topošajiem pedagogiem

14. marts
Alona Forkoša Baruka un RTU Liepāja kolēģes

Starptautiskā Erasmus+ apmaiņas mobilitātē RTU Liepāja Pedagoģijas un sociālā darba centrā viesojās vecākā pētniece, profesore un Starptautisko attiecību direktore, PhD Alona Forkoša Baruka (Alona Forkosh Baruch) no Levinski-Vingeita akadēmiskās koledžas (Academic College Levinsky-Wingate) Izraēlā.

Abas izglītības iestādes jau veiksmīgi sadarbojas kopš 2022. gada –  pagājušajā gadā tika uzņemti divi Izraēlas vieslektori pedagoģijā.

RTU Liepāja bakalaura studiju programmas «Pirmsskolas skolotājs» studentes piedalījās vieslektores nodarbībā «OECD Mācīšanās un mācīšanas kompass: Domu maiņa, modernizējot izglītības perspektīvas» («OECD Learning and Teaching compass: Mindshift through Upgrading Perspectives in Education»). Studentes atzina, ka šī bija lieliska iespēja pārrunāt aktualitātes izglītības jomā pārmaiņu vidē. Kā atzina Alona Forkoša Baruka: «Jūsu studenti ir ļoti zinātkāri, ieinteresēti, uzdod jautājumus gan par Izraēlas izglītības sistēmu, gan to, kā es redzu Latvijas izglītību. Man patīk, kā šeit tiek veidotas neformālas attiecības starp pasniedzējiem un studentiem, ir draudzīgs personāls un ļoti laba studiju atmosfēra.»

Profesore tikās ar RTU Liepāja direktores p.i. Daci Medni, Pedagoģijas un sociālā darba centra vadītāju Maiju Ročāni, skolotāju un sociālā darba studiju programmu direktorēm Lindu Pavītolu un Santu Strigunu, lai pārrunātu turpmāko akadēmisko sadarbību 2024. gadā.

Vizītes laikā vieslektore tika uzaicināta piedalīties RTU Liepāja rīkotajā 16. starptautiskajā zinātniskajā konferencē «Izglītības kvalitātes dimensijas zināšanu sabiedrībā», veidot kopīgu zinātnisku rakstu pedagoģijā. RTU Liepāja plāno sagaidīt divus Erasmus+ apmaiņas studentus no Levinski-Vingeita akadēmiskās koledžas un vienu vieslektoru.

Saistītie tagi:

Sintija Bruže