RTU Liepāja

Logopēdijas studenti gūst pieredzi Spānijā

22. marts
Studeni un pasniedzēji Erasmus+ projektā Spānijā

RTU Liepāja studiju programmas «Logopēdija» 4. kursa studenti ir atgriezušies no Mursijas Universitātes (Spānija), kurā kopā ar docētājiem Baibu Trinīti un Anitu Zdanoviču piedalījās ERASMUS+ Kombinētā intensīvā programmā (BIP) «Sustainable communication through Europe».

Baiba Trinīte stāsta: «Spānijā pavadītā nedēļa bija daļa no projekta aktivitātēm, kuras iekļāva arī tiešsaistes lekcijas. Beļģijas, Spānijas, Portugāles un citu Eiropas universitāšu mācībspēki prezentēja savā jomā nozīmīgus pētījumus ilgtspējīgas komunikācijas jomā. Mursijā logopēdijas studenti piedalījās izglītojošās aktivitātēs kopā ar māszinību, fizioterapijas, ergoterapijas, sociālā darba un citu programmu studējošiem no 10 valstīm un 12 augstākās izglītības iestādēm, iegūstot zināšanās par komunikāciju, ilgtspējību un cilvēku ietekmi uz ekoloģiskajiem faktoriem. Viena diena bija veltīta mācībām un nozīmīgu objektu apskatei Lorkā.»

BIP projektā RTU Liepāja mācībspēki dalījās ar pētniecības projekta «Afektīvas un traucētas balss stimulu neirālā apstrāde kustību uzdevumu laikā: EEG pētījums» rezultātiem un piedāvāja izpildīt pētījuma eksperimenta uzdevumus studentiem no ārvalstu universitātēm un Mursijas iedzīvotājiem, izmantojot šim uzdevumam izveidotu aplikāciju viedtālruņos.

BIP projekts turpināsies līdz maijam, kas tajā iesaistītie studenti saņems apliecības 3 ECTS apjomā par izglītības kursa apguvi.

Baiba Trinīte

22. marts plkst. 13:54