RTU Liepāja
RTU Liepāja

Divi maģistranti piedalās maģistra darba apmācībās Zviedrijā

4. aprīlis
Mārtiņš Lastovskis un Neranja Benadikta Upsalā

Aizvadītajā nedēļā RTU Liepāja studiju programmas «Ekotehnoloģijas» maģistranti Mārtiņš Lastovskis un Neranja Benadikta, izmantojot Erasmus+ sniegtās iespējas, piedalījās Baltijas Universitātes Programmā (BUP) Maģistra darba apmācībās, kas notika Upsalā, Zviedrijā.

Pasākums pulcēja 25 studentus, kas pārstāvēja 16 universitātes no 9 valstīm. Tā bija iespēja maģistrantiem sanākt kopā pasākumā, kas sniedz iespēju studentiem iegūt papildu darba vadītāju – ekspertu, kas sniedz ieteikumus maģistra darba izstrādē, kā arī savstarpēji diskutēt par Baltijas reģiona aktualitātēm un pētījuma attīstīšanas perspektīvām.

Mārtiņš Lastovskis stāsta: «Iesaku izmantot šo iespēju ikvienam. Es ieguvu lielāku pārliecību par sava pētījuma aktualitāti, sapratu uz ko nepieciešams vairāk koncentrēties, lai uzlabotu darba kvalitāti.  Mēs skaidri redzam, ka Baltijas reģionā ir daudz ar vidi saistītu akūtu problēmu (wicked problems), kurām nav viena unikāla risinājuma, bet nepieciešama holistiska, starpdisciplināra pieeja, kas iespējama sadarbojoties visām Baltijas reģiona valstīm kopā. Mana izvēlētā maģistra darba tēma ir «Jūras makroaļģu audzētava kā eitrofikācijas mazināšanas rīks Baltijas jūrā».»

Savukārt Neranjas Benadiktas maģistra darba tēma ir «Aprites ekonomikas ietvars piesārņotas augsnes fitoremediācijā», un maģistrante atzīst, ka dalība programmā ir jauna pieredze, kas ir devusi pievienoto vērtību ne vien maģistra darbam, bet ļāvusi iegūt arī jaunus draugus.

Saistītie tagi:

Mārtiņš Lastovskis