Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte

RTU izsludina konkursu uz četrām vakantām tenūrprofesoru vietām

27. marts

Līdz 26. aprīlim interesenti var pieteikties atklātā konkursā uz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) izsludinātajām četrām tenūrprofesoru vakancēm inženierzinātņu un tehnoloģiju, kā arī ekonomikas un uzņēmējdarbības jomā. RTU šobrīd jau ir ievēlēti septiņi tenūrprofesori.

Konkurss ir izsludināts uz šādām tenūrprofesoru vietām:

Uz tenūrprofesora vietu var pretendēt kandidāti ar zinātņu doktora grādu, vismaz trīs gadu darba pieredzi asociētā profesora vai profesora amatā un savā nozarē starptautiski atzītu pieredzi, kuri veic mūsdienu līmenim atbilstošu zinātniskās pētniecības darbu un nodrošina augstas kvalitātes studijas attiecīgajā zinātnes nozarē.

Konkursa kārtībā izraudzītie tenūrprofesori tiks apstiprināti amatā uz diviem gadiem. Saņemot pozitīvu vērtējumu šī termiņa beigās, darba līgums tiks pagarināts uz nenoteiktu laiku. Viņi saņems fiksētu, konkurētspējīgu atalgojumu 6050 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Tenūrprofesūra jeb pastāvīgās nodarbinātības profesūra, ko Latvijā ieviesa 2022. gadā, ir īpaša profesoru motivācijas sistēma, lai atbalstītu augstas raudzes zinātniekus un sekmētu universitātes izcilību zinātnē. RTU tenūras sistēmu ieviesa kā pirmā augstākās izglītības iestāde Latvijā, lai īpaši motivētu labākos profesorus, tā viņus piesaistot un noturot RTU. Tenūras sistēma sekmīgi darbojas daudzās Eiropas valstīs. Tā paredz, ka vēlētajam akadēmiskajam personālam, iegūstot noteiktu akadēmisko amatu, piemēram, asociētā profesora vai profesora amatu, un izpildot noteiktus profesionālās un zinātniskās kvalifikācijas kritērijus, tiks nodrošināts beztermiņa darba līgums.

Šī sistēma ir viens no risinājumiem cilvēkkapitāla attīstībai pētniecībā un inovācijās. Proti, tā paver plašākas iespējas konkursos piesaistīt Latvijas zinātnei un izglītībai izcilāko vietējo un ārzemju akadēmisko personālu. Pasaules līmeņa zinātnes klātesamība un šo zināšanu nodošana studentiem ir svarīga gan pētniecības attīstībai, gan jaunu un konkurētspējīgu jaunuzņēmumu radīšanai.

Vairāk informācijas.