Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte

Jaunumi

1. martā Liepājas Universitāte iekļausies RTU ekosistēmā, nostiprinot savu lomu Kurzemes un Latvijas attīstībā

Lielāka jauda studijās un zinātnē, plašākas iespējas studentiem un mācībspēkiem un jaunas izglītības ekosistēmas veidošana Kurzemē – šādas pārmaiņas gaidāmas pēc tam, kad atbilstoši valdības lēmumam 1. martā Liepājas Universitāte (LiepU) kā atsevišķa struktūrvienība pievienosies Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU), saglabājot savu autonomiju un universitātei raksturīgās humanitārās un sociālās zinātnes.

29. februāris

Baltijas un Čehijas universitātes izstājas no organizācijas CESAER, kas atsakās no biedru rindām izslēgt Krievijas augstskolu

Baltijas un Čehijas vadošās tehniskās universitātes, solidarizējoties ar Ukrainu un akcentējot savu uzticību vispārcilvēciskajām pamatvērtībām un starptautiskajām tiesību normām, izstājas no Eiropas moderno inženierzinātņu universitāšu organizācijas (Conference of European Scools for Advanced Engineering Education and Research – CESAER), jo tā pēc garām diskusijām tomēr apstākļos, kad Eiropā plosās karš, nav no savu biedru rindām izslēgusi agresorvalsts Krievijas augstskolu – Tomskas Politehnisko universitāti, kas atklāti atbalsta Krievijas karu Ukrainā. Arī CESAER Direktoru padome nav balsojumā apliecinājusi skaidru pozīciju, ka minētajai Krievijas augstskolai nav vietas organizācijā.   

27. februāris

Vērienīgā projektā rada Latvijas digitālos veiksmes stāstus

Projektā «Latvijas Digitālais akselerators» (DAoL), ko īsteno virkne Latvijas universitāšu, tostarp Rīgas Tehniskā universitāte, un industrijas partneru, šogad plānots sākt atbalsta programmu uzņēmumu darbinieku digitālo prasmju attīstībai. Savukārt pērn īstenoti dažādi pasākumi un aktivitātes, lai radītu digitālos veiksmes stāstus Latvijā.

26. februāris