RTU Bērnu un jauniešu universitāte
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

Vai pavasaris ir tikai zaļš? - strādājam, drīzumā būs pieejams!

Šajā eksperimentā varēsi izmēģināt ķīmijā ļoti plaši lietotu metodi vielu attīrīšanai un sadalīšanai – hromatogrāfiju.

Eksperiments skolēniem no 12 līdz 15 gadu vecumam

Eksperimentu sagatavoja:
RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Bioloģiski aktīvo savienojumu ķīmijas tehnoloģijas katedras docente Inese Mieriņa

Nav pieejams!

Eksperimenta kastītes cena ir 15 eiro.

Lai iegādātos eksperimentu, jāreģistrējas, aizpildot anketu. Pēc reģistrēšanās maksājuma rekvizīti būs norādīti atbildes apstiprinājuma e-pastā.

Lai ikgadējā deklarācijā maksājumu par zinātnes kastīti varētu iesniegt kā attaisnotos izdevumus, maksājuma mērķī obligāti jānorāda: bērna vārds un uzvārds, personas kods, BJU interešu izglītība, licences Nr. DIJL-23-135-ail.

Ko daru ikdienā?

Ceru atrast super-antioksidantu.

Antioksidanti ir dabīgi vai sintētiski ķīmiskie savienojumi, kas aizkavē citu molekulu oksidēšanos. Antioksidanti ir dažādi vitamīni, minerālvielas un fermenti, kas aizsargā organismu no brīvo radikāļu veidošanās.

Antioksidantus lieto visdažādākajās nozarēs – sākot ar kosmētikas, pārtikas un farmācijas produktiem un beidzot ar degvielām. Antioksidantus pievienot, lai aizsargātu šajos produktos pret gaisa skābekli jūtīgās sastāvdaļas pret oksidēšanos un tādejādi produktu varētu ilgāk uzglabāt nemainoties tā kvalitātei.

Ar ko aizraujos ārpus zinātnes?

Lasu grāmatas.

Mans mīļākais priekšmets skolā bija fizika, ķīmija un matemātika.