RTU Bērnu un jauniešu universitāte
Parādīt izvēlni
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

Krāsu spēks ķīmijā

Krāsu spēks ķīmijā

Ķīmija un dažādu vielu savienojumi spēj radīt lielu efektu. Un, izrādās, arī krāsas, satiekoties vienā kolbā, ietekmē viena otru, jo krāsām ir spēks! Te vienā kastītē slēpjas ķīmijas burvestības jeb patiesībā – nekādas maģijas, bet tīrā ķīmija!

Šajos eksperimentos ar ķīmijas burvības palīdzību izveidosi luksoforu un iepazīsies ar indigo karmīna reakciju ar dekstrozi un nātrija hidroksīdu. Savukārt otrajā eksperimentā varēsi uzrakstīt slepenu ziņojumu ar neredzamo tinti. To pagatavojot, izpētīsi fenolftaleīna krāsas maiņu bāziskā vidē. 

Zinātnes kastītē ir iekļauts viss nepieciešamais, lai veiksmīgi izpildītu uzdevumus, kā arī detalizēta instrukcija ar skaidrojumiem un attēliem. Papildus būs iespēja saņemt instrukciju video formātā, un tas palīdzēs darboties kopā ar citu skolēnu, jo reizēm kopā ir foršāk. 

Uzdevumi un eksperimenti atbilst drošības prasībām, tāpēc darbojies atbildīgi, izvēlies savam vecumam atbilstošu uzdevumu un rīkojies tikai saskaņā ar instrukcijā norādīto.

Vecuma grupa: 12+ gadi
Cena: 25,00 EUR

Pasūti savu zinātnes kastīti, rakstot . Maksājuma rekvizīti būs norādīti atbildes apstiprinājuma e-pastā.

Lai ikgadējā deklarācijā maksājumu par zinātnes kastīti varētu iesniegt kā attaisnotos izdevumus, maksājuma mērķī obligāti jānorāda bērna vārds uzvārds, personas kods, BJU interešu izglītība, licences Nr. DIJL-23-135-ail.