RTU Bērnu un jauniešu universitāte
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

«Bezpilotu gaisa kuģu (dronu) pilotēšana»

KUR: RTU zinātkāres centrā «Futurimo Rīga», Meža iela 1, k.6

KAD: otrdienās plkst. 17.00–18.30 (7.–9. klase) un plkst. 18.30–20.00 (10.–12. klase)

Pieteikties.

Dronu mūsdienās lieto ļoti plaši – no rotaļlietām izklaidei līdz dažādu notikumu iemūžināšanai foto un video, teritoriju un objektu apsekošanai, aizsardzības nodrošināšanai utt. Tiek rīkotas pat sporta sacensības, kur droni lidojumā sasniedz 250 km ātrumu.

Pulciņā skolēni iegūs ne vien bezpilota gaisa kuģu pilotēšanas prasmes iekštelpās un ārā, iemācīsies to manevrēt, trenēs spējas lidot ap šķēršļus, bet arī uzzinās, kā drons strādā, kāda ir tā uzbūve, un kādi procesi ļauj tam lidot, kāpēc jāpievērš uzmanība klimatiskajiem apstākļiem, dronu pilotējot ārpus telpām, utt. Būtiska uzmanība tiks pievērsta arī drošības noteikumiem, kuri jāapgūst, lai lidojumi neradītu apdraudējumu ne pilotam, ne citu cilvēku drošībai vai īpašumam.

Pulciņa dalībnieki varēs pēc izvēles vairāk sekmēt praktiskās iemaņas izmantot dronu foto un video uzņemšanai, dalībai sporta dronu sacensībās vai iegūt vispārējas zināšanas, kas nepieciešamas, lai saņemtu drona pilota licenci.

Nodarbības tiek organizētas divās vecuma grupās: 7.–9. klases un 10.–12. klases skolēniem.

Nodarbību maksa mēnesī: 32 eiro

Ja vēlēsieties iesniegt ikgadējā deklarācijā kā attaisnotos izdevumus, maksājuma mērķī obligāti jānorāda:
bērna vārds uzvārds, personas kods, licences nr. DIKS-22-436-ail, Dronu nodarbības