Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte
Parādīt izvēlni
Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte

Studijas RTU turpinās attālināti

24. marts
.
.
Foto: Shutterstock

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) studijas un zinātniskais darbs turpinās attālināti laikā, kad «Covid-19» dēļ ir jāievēro piesardzības pasākumi un ar rektora rīkojumu līdz 14. aprīlim ir atceltas studiju nodarbības klātienē. 

Studijas notiek vairākās platformās 

Attālinātās studijas notiek trīs interneta platformās, kur var nodrošināt tiešsaistes lekcijas, kā arī RTU E-studiju vidē (Moodle), kur mācībspēki var ievietot studiju kursus, prezentācijas, mājasdarbus un pārbaudes darbus, kā arī citu studijām nepieciešamo informāciju. 

Tiešsaistes lekcijas RTU piedāvā platformās Microsoft Teams, Zoom un Cisco Webex, kur var organizēt video lekcijas, vebinārus, tiešsaistes tērzēšanu jeb čatu, kā arī var lekcijas ierakstīt un studenti tās var skatīties arī vēlāk jebkurā laikā. 

Atbalsts akadēmiskajam personālam un studentiem 

RTU IT departaments ir sagatavojis un akadēmiskajam personālam nosūtījis informāciju un lietošanas pamācību par visiem rīkiem, ko var izmantot studiju organizēšanai. Savukārt fakultāšu dekāni seko līdzi studiju organizēšanas procesam katrā fakultātē un informē Studiju departamentu un IT dienestu par nepieciešamo atbalstu. 

E-studiju vidē ir izveidota atsevišķa vietne «Atbalsts attālināto kursu organizēšanā», kur ir apkopota pamatinformācija mācībspēkiem un studējošajiem par tehniskajiem jautājumiem, metodiku, kā arī mācībspēki dalās ar pieredzes stāstiem par studiju organizēšanu attālināti, un ir arī nodrošināta iespēja uzdot jautājumus un savstarpēji komunicēt un sniegt atbalstu, ja tas nepieciešams.

Bibliotēka strādā ierobežoti

RTU Zinātniskā bibliotēka līdz 14. aprīlim aicina lasītājus izmantot e-resursus RTU iekštīklā ORTUS vai bibliotēkas sadaļā RTU mājaslapā

Konsultācijas par e-resursu izmantošanu – 67089102 darba dienās plkst. 9.00–17.00.

Grāmatas var saņemt bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5, pirmajā stāvā (ieeja no Zunda kanāla puses) darba dienās plkst. 11.00–15.00. 

Lai saņemtu grāmatas, tās obligāti jārezervē iepriekšējā dienā. 

Grāmatas var rezervēt: 

  • rakstot uz , , ;
  • ORTUS sadaļā «Bibliotēka»;
  • PRIMO;

Konsultācijas par grāmatu rezervēšanu – 67089308, 67089450, 67089468, 67089102 darbadienās plkst. 9.00–17.00.

Grāmatu lietošanas termiņu var pagarināt: 

  • rakstot uz e-pastu ;
  • ORTUS sadaļā «Bibliotēka»;
  • PRIMO;

Konsultācijas – 67089308, 67089450, 67089468, 67089102 darba dienās plkst. 9.00–17.00.

Grāmatas var nodot pašapkalpošanās grāmatu nodošanas aparātā pie bibliotēkas ieejas (no Zunda kanāla puses) darba dienās plkst. 9.00–17.00 vai jebkurā laikā atstāt oranžajā kastē pie bibliotēkas ieejas no pagalma puses.

Dizaina fabrika ietur pauzi

Līdz 14. aprīlim slēgta arī RTU Dizaina fabrikas atvērta tipa darbnīca «theLAB», kurā RTU studentiem, darbiniekiem un zinātniekiem ir iespēja materializēt savus izgudrojumus, izmantojot 3D printēšanas, lāzergriešanas un gravēšanas, ploterēšanas, lielformāta drukas un citu palīgrīku sniegtās tehnoloģiskās iespējas. Atceltas un tiek pārplānotas arī aktivitātes RTU Dizaina fabrikas īstenotajās izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta programmās. Tas attiecas gan uz projekta «RTU Inovāciju granti studentiem» aktivitātēm «Demola Latvia», «RTU IdeaLAB», «Vertikāli integrēts projekts», «Produktu attīstības projekts», «Co.Lab», gan «EIT Climate-KIC» un «EIT Food» programmām. 

Koplekcijas un tīklošanās pasākumi pārcelti uz laiku pēc 14. aprīļa, savukārt individuālais darbs notiek attālināti, piemēram, «Vertikāli integrēta projekta» komandas strādā attālināti pēc katras grupas vadītāja ieskatiem, «RTU IdeaLAB», «Demola Latvia» turpinās komandu individuālais darbs savstarpēji vai ar mentoriem online režīmā, bet «Produktu attīstības projekta» lekcijas notiks video formātā. Programmu koordinatori par aktualitātēm dalībniekus informēs personīgi. 
«Covid-19» ieviesis izmaiņas arī ikgadējā 3D printēšanas konkursa norisē, ko organizē RTU Studentu parlaments un Dizaina fabrika sadarbībā ar Latvijas kamaniņu sporta izlases treneri un mehāniķi Mārtiņu Rubeni, lai izgatavotu apbalvošanas modeļa prototipu Pasaules kausa posmam kamaniņu sportā Siguldā. Patlaban lekcijas konkursa dalībniekiem ir atceltas. 

Darbinieki strādā attālināti

RTU struktūrvienību vadītāji iespēju robežās atļaut darbiniekiem strādāt attālināti. Tāpat uzdots atcelt ieplānotās un neorganizēt sanāksmes, konferences, seminārus, ja tajos piedalās vairāk nekā 30 dalībnieku. 

Ir atcelti visi plānotie un apstiprinātie ārvalstu komandējumi un braucieni, savukārt studentiem un darbiniekiem, kuri vai nu paši vai viņu ģimenes locekļi pēdējo 14 dienu laikā ir bijuši ārpus valsts teritorijas, nekavējoties jāziņo uz e-pastu un pēc atgriešanās vismaz 14 dienas nedrīkst ierasties RTU telpās un klātienē kontaktēties ar RTU studējošajiem un darbiniekiem, kā arī jāveic pašizolācija, strikti ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas.

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. marts plkst. 14:34

Līdzīgi raksti

Ziņas

_