Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte
Parādīt izvēlni
Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte

RTU studentiem un pētniekiem pieejama Baltijā modernākā metroloģijas laboratorija

28. septembris, 2018
.
.
No kreisās: SIA «Instro» pārstāvis Uldis Poikāns, RTU rektors Leonīds Ribickis, MTAF dekāns Ēriks Geriņš

Šī ir Baltijā vislabāk aprīkotā un modernākā metroloģijas laboratorija, atklājot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) «Mitutoyo» metroloģijas laboratoriju, uzsvēra SIA «INSTRO» pārstāvis Uldis Poikāns.

Ar japāņu uzņēmuma «Mitutoyo» Latvijas pārstāvja SIA «INSTRO» atbalstu izveidotā laboratorija tapusi divus gadus, un ir aprīkota ar modernākajiem uzņēmuma izstrādātajām iekārtām, kuras galvenokārt izmantojamas izgatavoto detaļu kvalitātes kontrolei – sākot ar vienkāršiem lineārajiem izmēriem starp divām virsmām un beidzot ar komplicētu 3D virsmu ģeometriju kontroli un virsmu negluduma mērījumiem. Laboratorija varēs izmantot gan studenti, gan pētnieki. 

Uz laboratorijas izveidi jāraugās ne tikai kā uz vērtīgu ieguldījumu MTAF materiāli tehniskajā bāzē, bet arī Latvijas tautsaimniecībā kopumā, jo daudzos mūsu uzņēmumos ir uzstādītas modernas iekārtas, taču trūkst kvalificētu speciālistu, kuri ar tām prastu strādāt, norādīja U. Poikāns. 

RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis izteica pateicību «Mitutoyo» pārstāvjiem par to, ka no visām Baltijas tehniskajām augstskolām japāņu uzņēmējs par sadarbības partneri laboratorijas izveidē izvēlējās tieši RTU. Gandarījumu par paveikto pauda arī japāņu uzņēmuma pārstāvji. 

Laboratorijā pieejama detaļu apaļuma kontroles iekārta, kontūru mērītājs, 3D koordinātu mērīšanas mašīna, 2D raupjuma mērītājs, bezkontakta 2D optiskais mērīšanas mikroskops, detaļu augstuma mērītāji, kā arī dažādi rokas instrumenti mērījumu veikšanai.

U. Poikāns atklāja ieceri laboratorijā nākotnē uzstādīt arī 4D raupjuma mērītāju, kā arī apliecināja – ja «Mitutoyo» izstrādās modernākas ierīces, tās aizstās laboratorijā esošos modeļus, nodrošinot, lai studentiem un pētniekiem ir pieejama pati jaunākā metroloģijas tehnika. 

Laboratorijas izmantošana studiju darbā ļaus pietuvināt Latvijas jauno inženieru prasmes un zināšanas Vācijas, Austrijas, Šveices un citu valstu, kuras jau izsenis pazīstamas ar savu augsto līmeni tieši praktiskajā ziņā, inženieru prasmēm, tādējādi ceļot RTU MTAF studiju līmeņa kvalitāti un padarot to konkurētspējīgāku un darba tirgum atbilstošāku.

Laboratorijas atklāšana notika 2018. gada 27. septembrī, tā atrodas RTU Laboratoriju mājā, Paula Valdena ielā 1, 106. telpā.

Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes «Mitutoyo» metroloģijas laboratorijas atklāšana

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. septembris, 2018 plkst. 9:21

Līdzīgi raksti

Ziņas