Būvniecības inženierzinātņu fakultāte
Parādīt izvēlni
Būvniecības inženierzinātņu fakultāte

RTU piedāvā studentiem un jaunajiem profesionāļiem kļūt par pārmaiņu vadītājiem

7. februāris, 2020
.
.

Piedāvājot iespēju iegūt zināšanas par klimata pārmaiņām un prasmes videi draudzīgas uzņēmējdarbības sākšanai, Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina maģistrantūras studentus un jaunos profesionāļus piedalīties pasaulē lielākajā klimata inovāciju vasaras skolā «Journey».

Pieteikties vasaras skolai iespējams līdz 1. martam šeit.

Šā gada jūlijā un augustā paralēli notiks 10 vasaras skolas, uzņemot ap 400 dalībnieku no visas pasaules, lai, mācoties no jomas ekspertiem un vienam no otra, starpkulturālās un starpdisciplinārās komandās radītu videi draudzīgus projektus un biznesa idejas, apgūtu instrumentus klimata pārmaiņu mazināšanai un sistēmiskām pārmaiņām. Četru nedēļu ilgo apmācību laikā katram dalībniekam būs iespēja apmeklēt trīs Eiropas valstis. 

«Journey» ir viena no Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» aktivitātēm, ko Latvijā organizē RTU Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC HUB Latvia». RTU ir pilntiesīgu «EIT Climate-KIC» partneris kopš 2016. gada. 

«Svarīgākā motivācija bija tematika – iespēju gūt zināšanas par klimata pārmaiņām un mēģināt rast potenciālus nākotnes risinājumus problēmu novēršanai. Man kā industriālajam dizainerim šī tēma ir ļoti tuva, it īpaši tādēļ, ka redzu daudzas nepilnības savā nozarē,» par iemesliem dalībai pagājušā gada vasaras skolā «Journey» stāsta RTU absolvents Jānis Beinerts, kurš piedalījies arī citās «EIT Climate-KIC» aktivitātēs un turpina sadarbību ar RTU Dizaina fabriku un RTU Cēsu filiāli. 

Viņš stāsta, ka vasaras skolas laikā darbojās Berlīnē (Vācijā), Utrehtā (Nīderlandē) un Budapeštā (Ungārijā), ar komandas biedriem izstrādājot platformu, kas atvieglotu un uzlabotu elektronisko ierīču otrreizēju izmantošanu un utilizāciju. «Programma ir ļoti intensīva un katru dienu notiek dažādas aktivitātes – lekcijas, grupu darbnīcas, izpētes braucieni, kontaktēšanās ar ekspertiem, projektu analīze, metodikas apguve un grupas projekta paralēlā izstrāde un attīstība. Vienlaikus esot kopā ar vēl 40 grupas biedriem no dažādām pasaules valstīm un pieredzi, iemācies ļoti daudz. Neskatoties uz dažādību, visiem ir kopēja izpratne par klimata pārmaiņu būtību un problēmu akūtumu. Tas noteikti vieno un rada optimismu,» J. Beinerts norāda. Uzkrātā zināšanu bāze, metodes, jauniegūti kontakti un aktīvi draugi ir galvenie ieguvumi, uz kuriem viņš norāda. 

«Programma, manuprāt, ir izcila un to ļoti augstu novērtēju, un ieteiktu pēc būtības jebkuram, kuram rūp esošā situācija un viss, kas saistās ar klimata pārmaiņām. Programmā piedalās gan studējošie, gan jau nozaru profesionāļi ar dažādām spējām un iepriekšējo pieredzi. Galvenais ir motivācija, vēlme iesaistīties komandas darbā un interese piedzīvot starpkulturālu ceļojumu,» viņš aicina piedalīties arī citus. 

Dalība vasaras skolā nodrošina padziļinātu izpratni par klimata pārmaiņu un uzņēmējdarbības problēmām, par to, kā bizness var reaģēt uz klimata pārmaiņām, un kādi instrumenti var palīdzēt mazināt nodarījumu videi, norāda RTU Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC HUB Latvia» projektu koordinatore Santa Krastiņa. Vienlaikus tiek veicināta dalībnieku spēja izstrādās idejas, produktus un pakalpojumus, reaģējot uz klimata problēmām, sniegts praktisks atbalsts, apmācības, konsultācijas, kā arī dota iespēja līdzdarboties uzņēmēju, novatoru, organizāciju un akadēmisko iestāžu tīklā.

Papildu informācija par «Journey 2020».

Papildu informācija par «EIT Climate-KIC HUB Latvia» īstenotajām programmām. 

RTU Dizaina fabrika ir inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu, kvalificētu ekspertu komandu un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus.
Climate KIC Journey 2019

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

7. februāris, 2020 plkst. 13:51

Līdzīgi raksti

Jaunumi