RTU Sporta centrs
Parādīt izvēlni
RTU Sporta centrs

RTU šaha izlase

RTU šaha izlase

RTU šaha izlase ir izveidota 1998. gadā. Kopš tā laika katru gadu piedalās Latvijas komandu čempionātā šahā. Pēdējos gados RTU izlase cīnās Latvijas komandu čempionāta augstākajā līgā ar divām komandām. Komanda «Rīgas Tehniskā universitāte» tiek veidota ar mērķi cīnīties par Latvijas Čempionāta medaļām, bet komanda RTU Juniors ar mērķi dot iespēju augstā līmenī spēlēt RTU studentiem un izlases tuvākajām rezervēm. 
Pirmo reizi Latvijas Čempionu godā RTU komanda nonāca 2009. gadā, uzvarot komandu čempionātā, kur piedalās profesionālas komandas. Kopš tā laika ir izcīnīti 5 Latvijas komandu čempionu tituli un nevienu no gadiem komanda nav finišējusi zemāk par 2. vietu. Komandā spēlējošie studenti katru gadu piedalās Latvijas Universiādē, finišējot vienā no pirmajām divām vietām.
2017. gada oktobrī komanda debitēja Eiropas klubu kausā, kas ir Eiropas augstākās klubu sacensības šahā. Debijā izcīnīta 17. vieta. Katru gadu komanda piedalās arī visos pārējos Latvijas nozīmīgākajos komandu turnīros. Pēdējos gados tie ir Latvijas Klubu kauss un Liepājas Rokāde. Lielākoties arī šajos turnīros komandai izdodas ierindoties godalgoto trijniekā.
Komandas sastāvā pēdējo 8 gadu laikā ir spēlējuši daudzi slaveni šahisti, tajā skaitā lielmeistari Aleksejs Širovs, Normunds Miezis, Jānis Klovāns, Aloizas Kveinis (LTU), Edvīns Ķeņģis, Aleksandrs Volodins (EST), Toms Kantāns, Laura Rogule un Ilze Bērziņa, starptautiskie meistari Guntars Antoms, Katrīna Šķiņķe, Anna Kantāne, FIDE meistari Egons Lavendelis, Kristaps Kalniņš, Matīss Mustaps.
RTU studiju laikā studenti ir izcīnījuši neskaitāmus Studentu čempionu titulus. Laura Rogule izcīnīja savu jau 10. Latvijas sieviešu čempiones titulu, kā arī 2012. gadā Eiropas Sieviešu čempiones titulus ātrajā šahā un šaha ātrspēlē.
Komandas kapteinis: Egons Lavendelis (RTU komandai) un Juris Krastiņš (RTU Juniors komandai).