Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte

Vērienīgā projektā rada Latvijas digitālos veiksmes stāstus

26. februāris
.
.
.
Foto: Latvijas Digitālais akselerators

Projektā «Latvijas Digitālais akselerators» (DAoL), ko īsteno virkne Latvijas universitāšu, tostarp Rīgas Tehniskā universitāte, un industrijas partneru, šogad plānots sākt atbalsta programmu uzņēmumu darbinieku digitālo prasmju attīstībai. Savukārt pērn īstenoti dažādi pasākumi un aktivitātes, lai radītu digitālos veiksmes stāstus Latvijā.

Atveseļošanas fonda atbalsta programmas uzņēmumu darbinieku mērķis būs pilnveidot Latvijas sīko (mikro), mazo, vidējo un lielo komersantu digitālās, robotizācijas un automatizācijas prasmes, tai skaitā prasmes, kas sekmētu eksporta veicināšanu, augsta līmeņa digitālās pārvaldības pamatprasmes uzņēmumu vadības līmenī un prasmes digitālo tehnoloģiju izmantošanai dažādos uzņēmējdarbības procesos. Šogad Latvijas Digitālais akselerators plāno arī atklāt mentoringa programmu, lai veicinātu uzņēmumu aktivitāti jaunu digitālu produktu un/vai pakalpojumu izstrādes un ieviešanas jomā, sekmējot to attīstību un komerciālos panākumus. Plānots izveidot arī papildu darba grupas, kas veltītas GovTech jeb publiskās pārvaldes tehnoloģiju sektoram un dronu tehnoloģijām.

Latvijas Digitālais akselerators ar kontaktpunktiem Rīgā, Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē un 19 partneriem daudz paveica arī 2023. gadā, piemēram, uzsāka sadarbība ar vairāk nekā 300 klientiem. Tika arī aizpildīti vairāk nekā 70 digitālā brieduma testu, izveidotas 60 digitālās attīstības ceļa kartes, notikušas daudzas tikšanās ar klientiem un sniegtas konsultācijas par tehnoloģiskiem risinājumiem, digitālās transformācijas stratēģijas izstrādi, investīciju piesaisti, atbalstīta eksperimentēšana un pilotēšana. Tostarp klientiem piedāvāti vairāk nekā 30 dažādu mācību kursu. Īstenoti arī ap 50 pasākumu – tīklošanās, mācību vebināri, roadshow, konferences un semināri, izveidotas piecas sadarbības ar citu valstu Eiropas Digitālās inovācijas centriem – EDIH Vilnius (Lietuva), EDIH4LT (Lietuva), EDIH4IAE.LT (Lietuva), AIRE - AI & Robotics Estonia (Igaunija) un eDIH Connect (Beļģija). 

Pērn projektā uzsākts arī darbs pie vairāku tematisko darbu grupu izveides. Šobrīd norit partneru piesaiste «EdTech» darba grupā, kas darbosies ar mērķi izstrādāt un ieviest jaunus projektus izglītības tehnoloģiju jomā Latvijas un ES līmenī gan vispārējā, gan augstākajā, profesionālajā un mūžizglītībā un «Metaverse» darba grupā, kurā plānots kopīgi mācīties, lai izprastu nākotnes tehnoloģiju potenciālu un saskatītu reālās biznesa iespējas, ko piedāvāt 3D visums jeb metaverss.

Projekta partneri pērn devās arī pieredzes apmaiņas vizītēs pie septiņiem partneriem – «DATI Group», Ventspils Augsto tehnoloģiju parka, Elektronikas un datorzinātņu institūta, Liepājas Universitātes, Zaļo un viedo tehnoloģiju klastera, Latvijas Elektronikas iekārtu testēšanas centra, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta. Vairāk informācijas par pieredzes apmaiņas vizītēm un pērn paveikto. 

Vairāk informācijas par Latvijas Digitālo akseleratoru tā mājaslapā, Facebook un Linkedin kontos. 

Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta «Latvijas Digitālais akselerators» (ID Nr. 101083718) un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma (ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002). Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Jaunumi