Būvniecības inženierzinātņu fakultāte
Parādīt izvēlni
Būvniecības inženierzinātņu fakultāte

Sekmīgi aizvadīts bezmaksas BIM apmācību kursu pavasara semestris un atvērta pieteikšanās rudens kursu grupām

5. jūlijs
.
.
Foto: pixabay.com

Vairāk nekā 500 dažādu būvniecības jomu speciālistiem iegūstot padziļinātu izpratni par digitalizācijas nepieciešamību un būves informācijas modelēšanas (BIM) potenciālu efektivitātes un produktivitātes celšanā būvju projektēšanā, būvniecībā un ekspluatācijā, sekmīgi noslēdzies Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības digitalizācijas centra (RTU BDC) organizēto BIM apmācību pavasara semestris.

Dalībnieku pieteikumu skaits un atsauksmes liecina, ka kursi ir lietderīgi, katrs no tiem paredzēts konkrētai būvspeciālistu mērķauditorijai un dod teorētiskas zināšanas par vispārējām BIM ieviešanas vadlīnijām, stratēģijām, kā arī  praktiskus padomus dažādu BIM instrumentu lietošanā. 

Pavasara semestrī jau notikušas apmācības klātienes un attālināti organizētās grupās astoņos no kopumā 12 kursu moduļiem. Šobrīd notiek sagatavošanas darbi, lai rudenī atkārtotu piecu jau izstrādātu un uzsāktu četru jaunu kursu moduļu grupu apmācības.

No jūlija, aizpildot pieteikuma anketas RTU BDC mājas lapā, tiek uzsākta dalībnieku reģistrācija rudens kursu grupām. To īstenošana plānota gan klātienē, gan attālināti laikā no septembra līdz novembrim šādos tematos: 
•    komunikācija BIM projektos; 
•    BIM infrastruktūras projektos; 
•    BIM modelēšana arhitektūras projektēšanā; 
•    BIM modelēšana būvkonstrukciju projektēšanā; 
•    BIM modelēšana EL, ESS projektēšanā; 
•    efektīva BIM projektu vadība; 
•    BIM praktiskā ieviešana uzņēmumā un labākā prakse; 
•    3D tehnoloģiju praktiskais pielietojums BIM modeļa izveidē un būvniecības procesu kontrolē; 
•    3D BIM modeļu integrēšana būvtehnoloģijās. 

Pēc katra apmācību kursa beigšanas dalībnieki saņem elektronisku apliecinājumu, kas derīgs būvspeciālistu sertifikācijas profesionālās pilnveides kredītpunktu papildināšanai. 

Lai arī RTU BDC nodrošinājis mūsdienīgus risinājumus attālināto praktisko nodarbību norisei, dalībnieki tiek aicināti pēc iespējas izmantot klātienes apmācības ar visām nepieciešamajām datorprogrammām aprīkotā datorklasē Ķīpsalā. 

Atkarībā no savām priekšzināšanām un pārstāvētās būvniecības jomas speciālisti gada laikā drīkst apmeklēt visus 12 kursu moduļus, katru ne vairāk kā vienu reizi. 

Plašāka informācija par apmācību kursu moduļu saturu pieejama mājas lapā vai rakstot uz e-pastu

BIM tehnoloģiju kursi tiek īstenoti SIA «Latvijas standarts» iepirkumā «Projekts «Apmācību programmas izstrāde un īstenošana BIM praktiskai pielietošanai projektēšanas un būvdarbu procesu ietvaros», ID nr. LVS 2022/1».

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

5. jūlijs plkst. 11:19

Līdzīgi raksti

Jaunumi