RTU Bērnu un jauniešu universitāte
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

UNI nodarbība 6. aprīlī «Visuma noslēpumi paātrinājumā»

6. aprīlis

Vienu sestdienu mēnesī vidusskolēni aicināti uz īpašām nākotnes inženieru nodarbībām. Viņiem būs iespēja katru mēnesi iepazīt kādu RTU fakultāti un inženierzinātņu virzienu. Nodarbības notiks katru mēnesi citā RTU fakultātē.

Astotā UNI sestdienas nodarbība notiks 6. aprīlī plkst. 10 RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātē Rīgā, Āzenes ielā 12/1, 116. auditorijā.

Lekciju lasīs RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūta direktors daļiņu fiziķis Kārlis Dreimanis.

Sestdienas programma:

• Plkst. 10.00–11.30 lekcija «Visuma noslēpumi paātrinājumā», lekciju lasīs RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūta direktors daļiņu fiziķis Kārlis Dreimanis.

Lekcijā «Visuma noslēpumi paātrinājumā» Kārlis Dreimanis auditoriju iepazīstinās gan ar to, kā Visums ir radies un kādu informāciju zinātnieki gūst, no šodienas pozīcijām atskatoties 13,8 miljardu gadu pagātnē, gan arī ar to, kāds ir zinātnieku skats nākotnē – kāda varētu būt pētniecība CERN pēc vairākiem gadu desmitiem un kādas tehnoloģijas varētu izmantot, lai šķetinātu atbildes uz fundamentālajiem fizikas jautājumiem.

• Plkst. 11.30–13.00 pēc lekcijas – tikšanās ar studentiem, kuri mācījušies vai strādājuši CERN.

Ieeja pasākumā bez maksas, iepriekš reģistrējoties. Reģistrēties šeit.

6. aprīlis plkst. 10:00