RTU Bērnu un jauniešu universitāte
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

Rīgas un Babītes skolēni iepazīst siltuma un ventilācijas noslēpumus

13. februāris

«Dzīve ir pilna ar neizskaidrojamu maģiju, ja neesi pazīstams ar fizikas likumiem,» saka RTU Būvniecības un mašīnzinību fakultāte (BMF) Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju institūta vadošā pētniece Jeļena Tihana.

Institūta komanda, sadarbojoties ar RTU Bērnu un jauniešu universitāti, vadīja aizraujošu nodarbību Babītes vidusskolas un Rīgas skolu skolēniem.

Nodarbībā skolēni eksperimentēja, aprēķināja kustības ātrumu. Institūta mācībspēki jaunos inženierus iepazīstināja arī ar ventilācijas darbības principiem. Viņi vēroja bumbu lidojumus un mērīja virsmu temperatūru, atklājot, ka rokas temperatūra ir gandrīz tāda pati kā radiatora temperatūra fakultātes ēkā.

Nodarbība bija gan izglītojoša, gan aizraujoša, pauž J. Tihana, sakot paldies visiem skolēniem par piedalīšanos un aktīvo iesaistīšanos.

13. februāris plkst. 14:53