RTU Bērnu un jauniešu universitāte
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

Prakstiskā nodarbība 2.–5. klases skolēniem «Ūdens» 10. aprīlī

22. marts, 2021

Sestdien, 10. aprīlī, plkst. 10–12, 2.–5. klases skolēniem notiks RTU Bērnu un jauniešu universitātes (BJU)  prakstiskā nodarbība ar eksperimentiem «Ūdens».

Biļeti uz tiešsaistes nodarbību iespējams nopirkt bezrindas.lv, cena – 10.00 eiro.

Nodarbības plāns 10.00–11.00

• ūdens molekulas uzbūve;
  • ūdens uz mūsu planētas;
  • ūdens cikls;
  • nokrišņi;
  • baktērijas.

• ūdens un augi;
  • fotosintēze;
  • ūdens un cilvēki;
  • hidroelektrostacijas;
  • katastrofas un ūdens problēmas.

Sagatavojamie materiāli mājās nodarbībai:

1. Eksperiments. Nepieciešamie materiāli: divas glāzes, ūdens, pāris papīra dvieļu vai tualetes papīra loksnes vai cits, ko var izmantot kā filtru, mazu karoti ar augsni (no mājas auga vai var izmantot citu nešķīstošu vielu), cukurs, karote.
  2. Eksperiments. Nepieciešamie materiāli: glāze vai cits trauks, karsts ūdens, pārtikas plēve, ledus.
  3. Eksperiments. Nepieciešamie materiāli: pipari, bļoda ar ūdeni, šķidras ziepes.
  4. Eksperiments. Nepieciešamie materiāli: malts kanēlis, glāze ar ūdeni.

Nodarbības vadīs: RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes, Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas studente Margarita Jegorova.

Pieteikties!

Pieteikšanās uz konkrētā mēneša pasākumu tiks atklāta katra mēneša pirmajā datumā.

1. Biļeti uz tiešsaistes nodarbību iespējams nopirkt bezrindas.lv

2. Lai saņemtu tiešsaistes saiti uz lekciju, nopirkto biļete jāreģistrē šeit.

3. Apstiprinot biļetes kodu, uz Jūsu e-pastu tiks nosūtīts tiešsaistes saitie uz nodarbību.

22. marts, 2021 plkst. 15:21