RTU Bērnu un jauniešu universitāte
Parādīt izvēlni
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

Konkurss «Noslēpumainā zinātne»

17. februāris
.
.

Konkurss tiek rīkots ar mērķi popularizēt ķīmiju un materiālzinātnes jauniešu vidū, kā arī organizēt saturīgu brīvā laika pavadīšanu. Konkursa uzdevums ir noteikt labāko klasi ķīmijā/materiālzinātnēs Latvijā. Konkursā var piedalīties Latvijas vispārējās izglītības iestāžu 8. un 9. klašu audzēkņi.

Konkursu organizē RTU Bērnu un jauniešu universitāte (BJU) un RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs sadarbībā ar Baltijas Biomateriālu ekselences centru (BBCE). BBCE ir ES «Apvārsnis 2020» pētniecības un inovāciju programmas «Teaming Phase 2» finansēts projekts Nr. 857287.

Konkurss notiek no 2021. gada 1.marta līdz 31. maijam

Konkursa norise tiek organizēta attālināti, ievērojot Ministru kabineta noteikumus Nr. 360 «Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai».

Pirmās kārtas rezultāti.

Otrās kārtas rezultāti.

Trešās kārtas rezultāti.

RTU BJU mājaslapā un facebook.com/rtubju/ tiešsaistē tiek organizētas lekcijas un tiek uzdoti konkursa uzdevumi.

  • 1. martā plkst. 16.00 notiks Prof., Dr. sc. ing. Dagnijas Ločas lekcija  «Sievietes inženierzinātnēs». Kas ir zinātnieces? Vai kāds ar izspūrušiem matiem, ābolu uz galvas un kolbu rokā, vai izcilas, skaistas, gudras un apburošas sievietes? To noskaidrosim, noklausoties D. Ločas stāstu par nokļūšanu zinātnē, nejaušībām un aizraujošiem piedzīvojumiem.
  • 26. martā plkst. 16.00 notiks Asoc. Prof., Dr. sc. ing. Kristīnes Šalmas-Ancānes lekcija  «Biomateriālu pielietojums cilvēka ķermenī». Kāpēc biomateriāli ir cilvēka ķermeņa rezerves daļas? Vai jūras gliemežvāki var aizvietot zobus, vai ādu var izaudzēt laboratorijā, kas ir mākslīgais kauls un kā to iegūt? 
  • 23. aprīlī plkst. 16.00 notiks docentes, Dr. sc. ing. Aritas Dubņikas lekcija «Zāļu piegādes sistēmu noslēpumi». Vai zini, ka tu nekad neesi viens? Noskaidrosim, kas ir zāļu piegādes sistēmas un kādēļ tādas vajadzīgas, kāpēc zāles jādzer noteiktos laika intervālos un kā šo procesu varētu aizstāt.

Pēc tiešsaistes lekcijas seko video uzdevums, kurā izskaidro ne tikai veicamos darbus, bet arī to, kā jānoformē un jāiesniedz rezultāti. 

Lai  pieteiktos konkursam, klases audzinātājam bija jāaizpilda pieteikšanās anketa līdz 1. martam.

Konkursa jautājumu atbildes jāiesūta .

Prezentācija: konkursa noteikumi.

Konkursa nolikums.

Papildu informāciju par konkursa norisi var saņemt elektroniski .

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

17. februāris plkst. 16:35

Līdzīgi raksti

Jaunumi