RTU Bērnu un jauniešu universitāte
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

Ķekavas skolēni apgūs zināšanas par energoefektivitāti un energotaupību

8. aprīlis, 2021
Foto: pixaby.com

Zemes diena tiek atzīmēta 22. aprīlī, un tās laikā visā pasaulē notiek dažādi pasākumi, lai cilvēku informētu par Zemes dabisko vidi. Tā ir viena no lielākajām akcijām, kuras mērķis ir iedvesmot cilvēkus vides ietekmju samazināšanai un klimata pārmaiņu novēršanai.

Šī gada Zemes dienas pasākumu laikā Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts (RTU VASSI) sadarbībā ar RTU Bērnu un jauniešu universitāti (RTU BJU) ir sagatavojis mācību materiālu Ķekavas pašvaldības skolēniem par energoefektivitāti un energotaupību.

Energoefektivitātes pasākumi ir viens no stūrakmeņiem vides un dabas resursu saglabāšanai, lai nodrošinātu ilgtspējīgu attīstību un mazinātu globālās klimata pārmaiņas. RTU VASSI un RTU BJU projekta mērķis ir piedāvāt zinātnisku izglītības mācību materiālu, kas vairos skolēnu zināšanas par energoefektivitāti un energotaupību, kā arī atklās viņiem nākotnes studiju un karjeras iespējas vides inženierzinātņu jomās.

Projektā mācību stundas Ķekavas pašvaldības skolēniem par izvēlēto tematu vadīs zinātnieki kopā ar augstākā studiju līmeņa studentiem.

RTU VASSI ir viens no vadošajiem institūtiem vides zinātnēs un inženierzinātnēs Eiropā. Institūta attīstības mērķi ir materiālās, tehniskās un zinātniskās bāzes nodrošināšana Latvijas zinātnes attīstībai enerģētikas un vides zinātnes jomā, zinātnisko pētījumu veikšana, kā arī bakalaura, maģistra un doktora līmeņa studiju programmu īstenošana.

Vairāk informācijas par RTU VASSI mājaslapā.

Šis projekts ir daļa no Eiropas Klimata iniciatīvas (EUKI) programmas, projekts «Pārrobežu sadarbība kapacitātes stiprināšanai energoefektivitātes jomā».

8. aprīlis, 2021 plkst. 8:52