RTU Bērnu un jauniešu universitāte
Parādīt izvēlni
RTU Bērnu un jauniešu universitāte

Lekcijas

Lekcijas

Rudens semestrī (2020./2021. mācību gadā) plānotas lekcijas 7.–12. klasēm sestdienās no 11.00–​12.00 tiešsaistē. 

Maksa par trīs lekcijām 10.00 eiro.

Lai nepalaistu garām pieteikšanos un vienmēr saņemtu aktuālo informāciju, reģistrējiet savu e-pastu jaunumu saņemšanai vai sekojiet mums Facebook

Sīkāka informācija:
Zanda Krancmane,
RTU Bērnu un jauniešu universitātes vadītāja
+371 67089023 
+371 28768514

 

 

Rudens lekcijas
26. septembris «Mūsdienu fotogrāfijas rašanās vēsture, daudzveidība un attīstība»
Juris Tīfenbergs, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) docents.
Lekcijā tiks dots ieskats vēsturē, fotogrāfiskā attēla veidošanās procesā, iepazīstināts ar fotoķīmijas pamatiem, melnbaltās fotogrāfijas procesiem un lietotajām ķimikālijām (attīstīšana, fiksēšana, skalošana, žāvēšana, palīgprocesi, kā, piemēram, dažādu defektu labošana un tonēšana). Lekcija ļaus uzzināt vairāk par krāsaino fotogrāfiju, foto diapozitīviem, fotofilmu un fotopapīru veidiem, kā arī fotoaparātiem, foto objektīviem un citu speciālo fototehniku. Būs iespēja noskaidrot, kas kopīgs filmu fotokamerām ar digitālajām fotokamerām. Dalībnieki varēs gūt zināšanas arī par fotomākslu un citiem fotogrāfiju žanriem, uzzināt, kas ir fotomontāžas un iepazīties ar ievērojamākajiem latviešu fotogrāfiem un fotomāksliniekiem.
 
17. oktobris «Biomimikrija: ceļš uz zinātnisko inovāciju»
Roberts Jūrmalietis, Dr.biol., Liepājas Universitātes docents un vadošais pētnieks. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) absolvents.
Biomimikrija ir atzīta par revolūciju zinātniskajā jaunradē, tomēr tās sniegtās daudzsološās iespējas joprojām apgūtas nepilnīgi. Lekcijā tiks demonstrēts biomimikrijas pielietojums pētniecībā: kā vērojot, piemēram, dzīvnieku uzvedību, fraktālās struktūras dabā, parazītu pasauli, ekosistēmu procesus u.c., var gūt jaunu izpratni un ieraudzīt negaidītus risinājumus dažādām zinātnes un tehnoloģijas problēmām.
 
31. oktobris «Seno spēkratu restaurācijas process»
Gunārs Dortāns, Rīgas Motormuzeja galvenais restaurators
Lekcijā būs iespējams uzzināt, kā notiek restaurācija un izsekot tās dažādajiem posmiem. Tiks skaidrots, ar ko seno spēkratu restaurācija atšķiras no citu vēsturisko kultūras mantojumu vienību restaurācijas. Lekcijas laikā varēs iepazīsties ar auto virsbūves un šasijas konstrukciju attīstību un niansēm dažādos laika periodos. Tiks arī aplūkota trīs Rīgas Motormuzeja spēkratu – Cadillac, Krastin un S1L – restaurācijas gaita.
Lekcija tapusi sadarbībā ar Rīgas Motormuzeju.