Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte

Studenti un jaunuzņēmēji piedalīsies tiešsaistes uzņēmējdarbības iedvesmas nometnē Kembridžā

3. februāris, 2021
.
.
Tiešsaistes programmas «Kembridžas uzņēmējdarbības nometne» dalībnieki varēs virtuāli viesoties Kembridžā, iepazīstot tās unikālo inovāciju ekosistēmu. Foto: shutterstock.com

Lai gūtu starptautisku redzējumu un kontaktus uzņēmējdarbības sākšanai un inovatīvu biznesa ideju attīstīšanai, ap 40 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu, jaunuzņēmēju un novatoru būs iespēja piedalīties mēnesi ilgā tiešsaistes programmā «Kembridžas uzņēmējdarbības nometne», kas sāksies 15. februārī. 

«Tā būs iespēja «pagaršot» uzņēmējdarbību starpdisciplinārā un starptautiskā vidē, paplašināt domāšanu, iedvesmoties no Somijas, Nīderlandes un Lielbritānijas ideju autoriem un izciliem lektoriem, kā arī gūt iedrošinājumu mainīt dzīvi,» saka RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko programmu nodaļas vadītājs Modris Ozoliņš. «The Venture Camp» ilgs četras nedēļas, piedāvājot dinamisku programmu, starptautiski atzītu ekspertu lekcijas un dažādu jomu mentorus. 

Programma būs noderīga uzņēmējdarbības iespēju apzināšanai. Būs gan vērtīgi padomi, kā ģenerēt un attīstīt starptautiska mēroga ilgtspējīgas biznesa idejas, izmantot dažādus atbalsta mehānismus, veidot ilgstošas attiecības ar biznesa partneriem un klientiem, gan apzinātības prakses, lai palīdzētu koncentrēties uz sasniegumiem. Dalībnieki varēs arī virtuāli viesoties Kembridžā, iepazīstot tās unikālo inovāciju ekosistēmu.

Ar nometnes dalībniekiem strādās mentori un pieredzē dalīsies uzņēmēji no Latvijas, Lielbritānijas, Nīderlandes un Somijas. Būtiska nozīme nometnes programmā ir paredzēta biznesa prezentāciju treniņiem, kas ir pielāgoti pašlaik aktuālajam tiešsaistes formātam, un izkops dalībnieku prasmes efektīvi prezentēt savu biznesa ideju potenciālajiem investoriem un sadarbības partneriem. Nometne noslēgsies 12. martā ar biznesa ideju prezentāciju starptautiskai žūrijai. Labāko ideju autori saņems balvas.

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte aicina studentus izmantot iespēju un līdz 10. februārim pieteikties dalībai nometnē. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar M. Ozoliņu –

«The Venture Camp» ir sešu partneru kopīga aktivitāte ar vienotu mērķi – iedvesmot uzņēmējdarbībai. To organizē ERASMUS+ Stratēģisko partnerību projekta «Eiropas uzņēmējdarbības apmācības komūna» partneri – RTU, Anglia Ruskin universitāte Kembridžā, Roterdamas Lietišķo zinātņu augstskola un Dienvidaustrumu Somijas Lietišķo zinātņu augstskola – sadarbībā ar biedrību «CONNECT Latvija» un Rīgas domi. ERASMUS+ Stratēģisko partnerību projekta mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbības izglītības pārmaiņas Eiropā. RTU ir projekta vadošais partneris. 

«Alans Barels ir uzņēmējdarbības vēstnieks un šādu nometņu koncepta radītājs. Viņa misija ir veicināt uzņēmējdarbību visā pasaulē, piedāvājot iespēju cilvēkiem ar dažādu pieredzi attīstīt biznesa idejas, lai veidotu labāku pasauli. Šogad, organizējot nometni tiešsaistē, iespēja piedzīvot pasaules pieredzi var tikt dota daudz lielākam dalībnieku skaitam,» atzīst Elmārs Baltiņš, «CONNECT Latvija» pārstāvis.

«CONNECT Latvija» sadarbībā ar profesoru Alanu Barelu, Anglia Ruskin universitāti, RTU un citām Latvijas augstskolām, ar Rīgas domes atbalstu realizē programmu «Rīgas jauno uzņēmēju apmācība Kembridžā». Ik gadu intensīvu starptautisku uzņēmējdarbības apmācību kursu absolvē apmēram 25 Rīgas jaunie uzņēmēji. Šajā gadā Rīgas jaunie uzņēmēji kopā ar ERASMUS+ projekta četru augstskolu studentiem kopīgi piedalīsies pirmajā tiešsaistes «Kembridžas uzņēmējdarbības nometnē».

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. februāris, 2021 plkst. 8:53

Līdzīgi raksti

Jaunumi