Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte

RTU un Mičiganas Tehnoloģiskā universitāte apspriež sadarbību transporta mobilitātes pētījumos

27. septembris, 2022
.
.
.
Foto: Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) uzsākusi sadarbību ar Mičiganas Tehnoloģisko universitāti (Michigan Technological University - Michigan Tech), vienojoties par kopēju zinātnes projektu, kurā  tiktu risināti sauszemes transporta mobilitātes izaicinājumi bezceļu apstākļos.

Sarunas par sadarbību RTU, Michigan Tech un Mičiganas Nacionālā gvarde (Michigan Army National Guard) sāka, Mičiganas delegācijai viesojoties RTU, kad viesi apskatīja RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņu un RTU zinātniskās laboratorijas un iepazinās ar RTU zinātnieku pētniecības interesēm un jomām. Sarunās izkristalizējās doma veidot kopēju projektu, iesaistot RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Transportbūvju institūta zinātniekus, kuri varētu sniegt savu ieguldījumu, izstrādājot priekšlikumus sauszemes transporta mobilitātei bezceļu apstākļos. RTU pētniekiem ir specifiskas zināšanas par Latviju, piemēram, grunts apstākļiem, kā arī kompetence ceļu būvē, savukārt Michigan Tech zinātniekiem – pieredze mobilitātes jautājumos, jo viņiem ir zinātnieki, kas primāri nodarbojas ar bezceļu mobilitātes pētījumiem. Šī pētījuma projekta rezultātus varētu izmantot gan militārajām, gan civilajām vajadzībām. 

Patlaban abas universitātes ir vienojušās izstrādāt kopēju pētījuma projektu un meklēt tam finansējumu. RTU šis projekts tiks iekļauts pētniecības platformā «Drošība un aizsardzība», kuras mērķis – veicināt starpdisciplināru pētniecību jomās, kas saistītas ar indivīda un valsts drošību. Paralēli tiek strādāts pie vienošanās starp Michigan Tech un RTU, lai nākotnē varētu veidot sadarbību arī citās pētījumu jomās, kā arī studiju un valorizācijas procesā.

Uzturoties vizītē Latvijā, Michigan Tech un Mičiganas Nacionālās gvardes pārstāvji tikās arī ar Zemessardzes pētniecības vienību, ko vada RTU Aizsardzības un militāro tehnoloģiju pētījumu centra vadītājs Juris Ķiploks, kā arī ar Aizsardzības ministrijas pārstāvjiem. 

RTU vadības tikšanās ar Mičiganas Tehnoloģiju universitātes un Mičiganas Nacionālās gvardes pārstāvjiem

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. septembris, 2022 plkst. 12:06

Līdzīgi raksti

Jaunumi