Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte

Ziņas

RTU zinātnieki izstrādā un licencē tehnoloģiju dabiskam termoiepakojumam

Lai aizvietotu dabai kaitīgo polistirolu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltumu sistēmu institūta zinātnieki attīsta dabisku termoiepakojuma materiālu. To varētu izmantot preču drošai pārvadāšanai – materiāls pasargā no temperatūras svārstībām un mehāniskiem bojājumiem, piemēram, triecieniem. Zinātnieku veikumu licencējuši divi Latvijas uzņēmumi.

30. novembris

Pieci RTU zinātnieki ievēlēti par Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļiem

Par Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) īstenajiem locekļiem ievēlēti divi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) zinātnieki - Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošā pētniece, Rūdolfa Cimdiņa Rīgas biomaterālu inovāciju un attīstības centra direktore Dagnija Loča un Materiālu un virsmas tehnoloģiju institūta vadošais pētnieks un direktors Andris Šutka.

26. novembris

RTU zinātnieki izveido nebijušu enerģētikas un klimata modelēšanas rīku kopumu

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) zinātnieki izveido mūsdienīgu enerģētikas un klimata modelēšanas rīku kopumu, kas palīdzēs pieņemt datos pamatotus lēmumus par efektīvu rīcībpolitiku Latvijas virzībai uz oglekļa neitralitāti. 

25. novembris