Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte

RTU šogad uzņemšanas rezultāti ir labāki nekā pagājušajā gadā

19. jūlijs, 2018
.
.
LNT raidījuma «900 sekundes» ekrānuzņēmums

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) jauno studentu uzņemšanas rezultāti bakalaura un koledžas līmeņa studijās ir labāki nekā pagājušajā gadā. Tas skaidrojams ar inženierzinātņu prestiža paaugstināšanos, kā arī ar to, ka jaunieši ir novērtējuši RTU sniegto izglītību, kas ir mūsdienīga un konkurētspējīga, LNT raidījumā «900 sekundes» ceturtdien, 19.jūlijā, sacīja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. 

Divās nedēļās pamatstudiju programmās šogad uzņemti gandrīz 2000 jauno studentu. Tradicionāli populāras ir studiju programmas «Datorsistēmas», «Būvniecība», «Muitas un nodokļu administrēšana», «Arhitektūra» un «Aviācijas transports». Taču šogad ir manāma jauna iezīme – pastiprinājusies interese par ķīmijas programmu piedāvājumu un īpaši – par programmu «Ķīmijas tehnoloģija». Tas liecina, ka jaunieši ir sadzirdējuši darba devēju aicinājumu studēt inženierzinātnes un dabaszinātnes un saskata tās par perspektīvām nozarēm, lai veidotu veiksmīgu un labi apmaksātu karjeru.

Uzņemšana gan RTU turpinās – līdz 24  augustam studijām par maksu pilna laika un nepilna laika (vakara un neklātienes) programmās, gan klātienes pamatstudiju programmās. 

«Universitātēs Latvijā var iegūt kvalitatīvu un konkurētspējīgu augstāko izglītību, jo mēs strādājam efektīvāk nekā kaimiņi Skandināvijā – mūsu profesori un citi mācībspēki to pašu darbu veic ar daudz mazākiem līdzekļiem,» uzskata RTU rektors. Viņš min piemēru, ka Tartu universitāte studijām un zinātniskajai pētniecībai no valsts saņem aptuveni 110 miljonus eiro, kas ir tikpat, cik valsts piešķir visām Latvijas augstskolām.  

«Ar šādu finansējumu mēs nekad starptautiskajos reitingos neiekļūsim starp pirmajām 100 universitātēm. Taču RTU patlaban ir starp 2,5% pasaules labāko universitāšu,» saka L. Ribickis, atsaucoties uz prestižo starptautisko reitingu «QS World University Rankings 2019». RTU studiju kvalitāti ir novērtējuši arī starptautiskie studenti, kuru skaits ar katru gadu RTU palielinās. Šogad ziemā tika uzņemts rekordliels ārzemju studentu skaits, par 14% pārsniedzot 2017. gadā uzņemto studentu skaitu. 

Arī RTU studenti aktīvi izmanto starptautiskās apmaiņas programmas, un RTU rektors uzskata, ka topošajiem zinātniekiem ir nepieciešams uz laiku doties stažēties pasaules ievērojamākajos zinātniskajos centros, taču «galvenais – lai viņiem būtu valsts atbalsts un iespēja atgriezties Latvijā un šeit veidot savu laboratoriju un attīstīt savu zinātnes nozari». 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. jūlijs, 2018 plkst. 13:07

Līdzīgi raksti

Jaunumi