Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte

RTU absolventu nodarbinātības reitingā uzlabo pozīciju par 100 vietām

20. septembris, 2019
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) prestižās reitingu aģentūras «QS World University Rankings» veidotajā «QS Graduate Employability Rankings 2020» pakāpusies par 100 vietām, ieņemot 201.-250. vietu.

Šajā reitingā izvērtēta augstskolu reputācija darba devēju vidū, absolventu sniegums, augstskolu un darba devēju sadarbība, studentu un darba devēju sadarbība un absolventu nodarbinātība.

Visaugstāk reitingā novērtēta darba devēju un studentu sadarbība, iegūstot 93,5 punktus no 100 iespējamajiem. Otrs labākais rādītājs ir absolventu nodarbinātība, bet trešais – absolventu sniegums. 

Pavisam šogad reitingā iekļautas 758 augstākās izglītības iestādes, un tas ir par 15% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Veidojot reitingu, pavisam apjautāti 45 000 darba devēji, pētīta 29 000 augsta līmeņa profesionāļu karjeras attīstība pēc to absolvētās augstskolas, analizēti 150 000 darba devēju sadarbības piemēri ar absolventiem. 

Studentu karjeras attīstībai RTU pievērš īpašu uzmanību – augstskolā aktīvi darbojas Karjeras centrs, kurš ik gadu rīko Latvijā lielāko studentu profesionālās orientācijas pasākumu Karjeras diena, pulcējot vairāk nekā 140 uzņēmumus un 2000 studējošos; sniedz karjeras attīstības konsultācijas; rīko izglītojošus pasākumus. 

RTU jau astoņus gadus pēc kārtas atzīta par darba devēju ieteiktāko Latvijas augstskolu aptaujā, ko rīko Latvijas Darba devēju konfederācija sadarbībā ar karjeras un izglītības portālu prakse.lv

Reitinga pirmajā vietā ierindojas Masačūsetas Tehnoloģiju institūts, otrajā – Stenforda Universitāte, bet trešajā – Kalifornijas Universitāte Losandželosā (visas no ASV). No Latvijas reitingā iekļauta arī Latvijas Universitāte, kura tāpat kā RTU ierindojas 201. – 250. pozīcijā. Latvijas augstskolas šajā reitingā apsteigušas Igaunijas un Lietuvas augstskolas – Tartu Universitāte, Tallinas Tehnoloģiju universitāte, Viļņas Universitāte un Vītauta Magnusa universitāte ierindojas 301.-500. vietu grupā. «QS Graduate Employability Rankings 2020» rezultāti tika publiskoti 2019. gada 19. septembrī. 

«QS Graduate Employability Rankings 2020» 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. septembris, 2019 plkst. 11:08

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_