Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte

Latvijas simtgadē RTU dāvanā saņem valsts ģerboni

20. novembris, 2018
.
.
.
Uzņēmuma «Sakret Holdings» padomes priekšsēdētājs Andris Vanags (pirmais no labās) Latvijas simtgadē RTU pasniedza īpašu dāvanu - valsts ģerboni. Foto: Anrijs Požarskis

Suminot Latvijas simtgadi, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 15. novembrī notika koncerts «Uzgavilēsim Latvijai», kurā piedalījās RTU kultūras kolektīvi — sieviešu koris «Delta», vīru koris «Gaudeamus», jauktais koris «Vivere», RTU Inženierzinātņu vidusskolas koris, RTU Studentu pūtēju orķestris «SPO» un RTU Bigbends. Īpašu dāvanu — Latvijas ģerboni — savai Alma Mater Latvijas 100. dzimšanas dienā bija sarūpējis RTU Padomnieku konventa loceklis un AS «Sakret Holdings» padomes priekšsēdētājs Andris Vanags. 

Fotogalerija.

Atklājot koncertu, RTU rektors Leonīds Ribickis novēlēja Latvijai nākamajā simtgadē attīstīties, RTU pilnveidoties un darīt visu, lai sagatavotu nākotnei nepieciešamos speciālistus, un ikvienam kolēģim un studentam – rast piepildījumu tālākajam darbam un dzīvei.

Pēc uzrunas A. Vanags rektoram pasniedza speciāli veidotu Latvijas ģerboni. Latvijas simbols veidots telpiski no īpaša un unikāla betona maisījuma, kas apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu. Šādu dāvanu no «Sakret» šogad saņem arī Valsts prezidenta kanceleja, Ministru kabinets, visas novadu domes, lielās pilsētas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Biznesa augstskola «Turība» un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Latvijas ģerbonis par oficiālu simbolu kļuva 1921. gada 19. augustā. Līdz ar okupāciju to aizliedza, bet 1990. gada 15. februārī ar Augstākās Padomes lēmumu atkal atjaunoja. Ģerboņa vairoga augšdaļā attēlotā zelta saule ir brīvības simbols, kas bija redzama arī latviešu strēlnieku krūšu nozīmēs un pulku karogos. Savukārt trīs piecstaru zvaigznes, kas izvietotas augšdaļā, simbolizē vēsturiskos Latvijas novadus – Vidzemi, Latgali un Kurzemi. Sudraba grifs un lauva apvieno abus Daugavas krastus. Grifs simbolizē Vidzemi un Latgali, savukārt lauva – Kurzemi un Zemgali. Ozolu zarus apvij Latvijas karogs, kas noslēdz ģerboņa kopējo ietvaru. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. novembris, 2018 plkst. 11:21

Līdzīgi raksti

Jaunumi