Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
Parādīt izvēlni
Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte

Jauno inženieru sacensībās «EBEC» uzvar «Joškina kaķis 2.0» un «Bēdīgi slavenais inženieris» 

18. februāris
.
.
Sacensībās studentiem bija jāizstrādā ierīces prototips, kas spētu ierobežotā laikā automatizēti pārsūknēt pēc iespējas lielāku ūdens tilpumu no viena trauka citā vai arī jāizstrādā viedās pilsētas risinājums sabiedriskā transporta pieturai «VEF». Foto – «BEST-Riga»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandas «Joškina kaķis 2.0» un «Bēdīgi slavenais inženieris» uzvarējušas Eiropas jauno inženieru sacensību «EBEC» (European BEST Engineering Competition) pirmajā kārtā «EBEC Riga 2019», kas sestdien, 16. februārī, notika RTU. Abas komandas Latviju pārstāvēs reģionālajās «EBEC» sacensībās, kas notiks Zviedrijā, Upsalā. 

Studentu komandām četru cilvēku sastāvā bija jāpiedalās vienā no sacensību kategorijām – situācijas analīzē vai konstruēšanā. Konstruēšanā, izmantojot elektromotorus un «Arduino» mikrokontrolierus, bija jāizstrādā ierīces prototips, kas spētu ierobežotā laika apjomā automatizēti pārsūknēt pēc iespējas lielāku ūdens tilpumu no viena trauka citā. Savukārt «Accenture» atbalstītajā situācijas analīzē dalībniekiem bija jāizstrādā viedās pilsētas risinājums sabiedriskā transporta pieturai «VEF», lai  padarītu to drošāku un modernāku gan gājējiem, gan velosipēdistiem.  

Par labāko konstruēšanas kategorijā jau otro gadu pēc kārtas tika atzīta komanda «Joškina kaķis 2.0», kuru pārstāvēja Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studenti Viktorija Gikale, Andrejs Adsons, Jevgenijs Teličko un Dmitrijs Anisko. Savukārt situācijas analīzes kategorijā vislabāko risinājumu izstrādāja komanda «Bēdīgi slavenais inženieris», kuras sastāvā bija Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) studenti Kristaps Butāns, Malvīne Mantiniece un Evita Bērziņa, kā arī BIF students Edgars Batkovskis. Abas komandas reģionālajās jauno inženieru sacensībās «EBEC Nordic» cīnīsies ar studentu komandām no Ziemeļeiropas par iespēju piedalīties sacensību finālā, kas norisināsies Itālijā, Turīnā. 

Sacensībās kopumā piedalījās 15 komandas, kuru dalībnieki bija RTU studentu un RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēni. Konstruēšanas kategorijā otro vietu ieguva komanda «Ietilpīgās galvas» un trešo vietu – «Jautrie pavāri», savukārt situācijas analīzes kategorijā otro vietu ieguva komanda «ETF pingponga izlase» un trešo – «Cielaviņa».

Plecu pie pleca ar studentiem sacentās arī divas, spēcīgas RTU Inženierzinātņu vidusskolas komandas. Komanda «Otrā vieta» – Kristiāns Križmanis, Rūdolfs Umblejs, Rūdolfs Agris Stilve un Aleksejs Jekimovs – līdzīgi kā iepriekšējos gados rādīja ļoti labu sniegumu konstruēšanas kategorijā, savukārt situācijas analīzes kategorijā cīnījās komanda «Great truncated icosidodecahedron» – Kristofers Barkāns, Artūrs Uldis Gaisiņš, Kalvis Rautseps un Monika Aija Vainiņa.

Jauno inženieru sacensības jau 16. gadu organizē Eiropas tehnisko universitāšu studentu organizācijas «BEST» (Board of European Students of Technology) Latvijas grupa «BEST-Riga». Tā rūpējas par topošo inženieru interešu izglītību un karjeras atbalstu.

Pasākuma galvenie atbalstītāji – «Accenture» un «KIC InnoEnergy». Pasākumu atbalstīja arī – «Ze Donats», «Skrīveru saldumi», «Ilustrētā Zinātne», «COSMOS ilūziju muzejs», «Ahmad Tea», «RTU Peldbaseins», «My Fitness», «Riga Lasertag», «Airsoft Lavija», «Cietie Rieksti», «HILTI», «Tālavas sidrs», «Wolt», «Pērne», «Late night munchies», «Cannelle», «Gandrs», «Vīgantes ierāmēšanas salons», «Monster Energy».
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. februāris plkst. 15:49

Līdzīgi raksti

Ziņas