Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte
Parādīt izvēlni
Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte

Pēteris Apse-Apsītis saņem profesora Alfrēda Vītola vārdbalvu

14. decembris, 2018
.
.
Pēteris Apse-Apsītis. Foto: LETA

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta (IEEI) asociētajam profesoram Pēterim Apsem-Apsītim pasniegta profesora Alfrēda Vītola vārdbalva par izcilu devumu enerģētikā.

Par devumu enerģētikā «Latvenergo» un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Gada balvas saņēmuši pieci zinātnieki, bet par izcili izstrādātiem studiju noslēguma darbiem – 11 RTU studenti.

Svinīgajā pasākumā, kas norisinājās 13. decembrī, Gada balvas laureātus un studiju noslēguma darbu konkursa uzvarētājus sveica AS «Latvenergo» valdes priekšsēdētājs un galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs un Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

P. Apse-Apsītis ir liels enerģētikas jomas entuziasts, kurš ir veicis būtisku ieguldījumu Latvijas enerģētikas attīstībā, jo īpaši veicinot dabaszinātņu popularitāti un tēlu jauniešu vidē. Viņš ir strādājis izpētes un izstrādes nodaļās dažādu industriju uzņēmumos Latvijā, ASV, Zviedrijā un Lielbritānijā, piedalījies vairāk nekā 300 dažādu industriālo elektrotehnoloģisko, automatizācijas iekārtu un IKT projektus izstrādē, tostarp Aizsardzības ministrijai, AS «Sadales tīkls» un Rīgas Stradiņa universitātei.

«Latvenergo» un LZA balva par nozīmīgu devumu enerģētikā piešķirta EEF IEEI vadošajam pētniekam Dr. sc. ing. Jānim Zaķim un RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Funkcionālo materiālu tehnoloģiju zinātniskās laboratorijas vadošajam pētniekam Dr. sc. ing. Andrim Šutkam. J. Zaķis ir viens no mācību grāmatas «Power Electronics» autoriem, savukārt A. Šutka veicis ar funkcionālajiem materiāliem saistītus alternatīvas zaļās enerģijas iegūšanas pētījumus.

2018. gada balva par panākumiem enerģētikā jaunajiem zinātniekiem piešķirta MLĶF Silikātu materiālu institūta vadošajai pētniecei Dr. sc. ing. Līgai Grasei par promocijas darbu «Fāžu pārejas SnxSy plānajās kārtiņās un to īpašības» un Dr. sc. ing. Poļinai Ivanovai par promocijas darbu «Termoelektrocentrāļu elastības un efektivitātes palielināšana mainīgos darba apstākļos».

«Gada balvu» izsludina LZA kopā ar «Latvenergo», un tās mērķis ir motivēt Latvijas zinātniekus veikt pētījumus, īpaši lietišķos, enerģētikas attīstības veicināšanai un inovāciju vides veidošanai. Konkursa uzvarētājiem tiek piešķirtas balvas trīs nominācijās – profesora Alfrēda Vītola vārdbalva par izcilu devumu enerģētikā, divas balvas par nozīmīgu devumu enerģētikā un piecas balvas par panākumiem enerģētikā jaunajiem zinātniekiem (vecumā līdz 40 gadiem).

11 RTU studenti saņēma «Latvenergo» 2018. gada studiju noslēguma darbu konkursa balvas. Balvas tiek piešķirtas piecās kategorijās – bakalaura darbi, bakalaura darbi ar projekta daļu, inženierprojekti, maģistra darbi, kā arī kvalifikācijas darbi. Laureātu vidū ir 10 EEF studenti un viens RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes students, kā arī divi Rīgas Tehniskās koledžas studenti un viens Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas students.

Konkurss par labākajiem augstākās izglītības studiju noslēguma darbiem «Latvenergo» koncerna darbības virzieniem aktuālajās jomās šogad norisinājās jau vienpadsmito gadu, un uzvarētājiem tiek piešķirtas naudas balvas.

«Latvenergo» un Latvijas Zinātņu akadēmijas balvu pasniegšana

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

14. decembris, 2018 plkst. 12:07

Līdzīgi raksti

Ziņas

_