Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

TEDx Riga Technical University līdz 7. oktobrim atver pieteikšanos studentiem

21. septembris, 2022
.
.

Visu Latvijas augstskolu studentiem tiek piedāvāta unikāla pieredze – 20. oktobrī klātienē piedalīties pirmajā TEDx Riga Technical University un izbaudīt izcilu Latvijas un pasaules zinātnieku, uzņēmēju, inovācijas un jaunuzņēmumu vides veidotāju, tehnoloģiju, jūrniecības, medicīnas un citu jomu ekspertu iedvesmojošos stāstus. 

Lai klātienē gūtu nepastarpinātu TED pieredzi, studentiem jāaizpilda pieteikuma anketa, apliecinot savu interesi un motivāciju. Pieteikuma anketa un plašāka informācija par pasākumu un dalībniekiem.

Vietu skaits klātienē ir ierobežots – pasākumu varēs piedalīties 100 skatītāju. Pārējiem būs iespēja pasākumam sekot līdzi tiešsaistē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Facebook un Youtube kanālos.

Klātienē TEDx Riga Technical University notiks RTU auditoriju centrā Domus Auditorialis, Ķīpsalā, Zunda krastmalā 8. Pasākums notiks angļu valodā. 

Pasākumā ar iedvesmojošiem un dzīvi mainošiem stāstiem dalīsies vienpadsmit izcili runātāji, piemēram, RTU zinātņu prorektors profesors Tālis Juhna, Roterdamas Biznesa skolas Nīderlandē zinātniskais lektors Nīks Plēgmans (Niek Ploegman), kurš biznesu nomainījis par akadēmisku karjeru. N. Plēgmans aicinās aizdomāties, kur rodas laba izglītība, bet tehnoloģiju jaunuzņēmumu veidotājs Artūrs Bernovskis apcerēs to, vai mācīties darot vai mācīties pirms darīšanas. Farmācijas uzņēmuma «Repharm» valdes loceklis Jānis Vanags skatīsies uz krīzēm un kļūdām kā transformācijas un jaunas stratēģijas virzītājspēkiem, bet investors un nekustamā īpašuma jomas eksperts Ralfs Gaubšteins apliecinās, ka reizēm neiegūt to, ko vēlies, ir īsta svētība. 

Uz TEDx Riga Technical University skatuves kāps arī Linda Saulīte, komunikācijas plānošanas, tirgus un sabiedriskās domas izpētes, datu apstrādes un digitālās mārketinga kompānijas «Dentsu Latvia» valdes locekle, kura, uzsverot, ka mēs katrs esam atšķirīgs, vedinās aizdomāties, vai tāpēc mēs jūtamies unikāli. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Inovāciju un tehnoloģiju departamenta direktors Ņikita Kazakevičs vadīs cauri nezināmajam, izmantojot improvizāciju, humoru un garīgos vingrinājumus, bet Baltijā vadošā medicīnas tehnoloģiju uzņēmuma «Longenesis» līdzdibinātājs Emīls Sjundjukovs aicinās palūkoties uz digitāliem rīkiem kā «21. gadsimta skrūvgriezi», kas palīdz veidot veselības aprūpes nākotni. Ar veselības aprūpi saistīta arī RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju centra pētnieka Kristapa Paļska uzstāšanās – viņš iepazīstinās ar bioloģijas, fizikas un tehnoloģiju kokteili jeb radiācijas lomu ceļā turpmākā vēža ārstēšanā. 

Tikmēr RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāne profesore Elīna Gaile-Sarkane reflektēs par to, kas ir labāk – bailes vai bezbailība, bet jūrniecības eksperts, kapteinis Gints Ādams stāstīs, kā kontrolēt mūžam mainīgo pasauli. 

TEDx Riga Technical University virstēma būs pārmaiņas kā ikdienas neatņemama sastāvdaļa, kas, liekot nepārtraukti mainīties un pielāgoties, attīsta sabiedrību un tās indivīdus kā spēcīgus pārmaiņu vadības līderus. 

Pasākumu organizē RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūts. Šī ir pirmā reize Latvijas vēsturē, kad licenci TEDx rīkošanai ieguvusi izglītības iestāde. 

TED ir starptautiska bezpeļņas organizācija ar vadmotīvu «Idejas, ar kurām vērts dalīties». TEDx ir TED kustības nacionāla mēroga pasākums, ko rīko vietēji organizatori saskaņā ar TED misiju. TEDx pasākumi tiek rīkoti daudzviet pasaulē, piesaistot izcilākos ekspertus un aktualizējot  tematus, kas ir vitāli svarīgi kā indivīda, tā globālās sabiedrības veselīgai attīstībai. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. septembris, 2022 plkst. 15:52

Līdzīgi raksti

Jaunumi