Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Studentu biznesa iespēju festivālā «Icebreakers’20» RTU iepazīstinās ar studentu inovācijām

29. septembris, 2020
.
.

9. oktobrī virtuālā formā notiks studentu un jauno profesionāļu biznesa iespēju festivāls «Icebreakers’20», ko rīko Latvijas Universitātes (LU) Biznesa inkubators sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabriku. Festivālā RTU iepazīstinās ar studentu inovācijām un piedāvās vairākas interesantas aktivitātes. 

Festiāls ir pulcēšanās vieta studentiem un jaunajiem profesionāļiem, kur no zinātniekiem un uzņēmējiem uzzināt jaunāko par inovatīvām biznesa iespējām un iegūt aktuālo informāciju par dažādām nozarēm. Šogad «Icebreakers’20» notiks tiešsaistē, tā virstēma būs «Jaunā realitāte», akcentējot mainīgo un neprognozējamo vidi, kurā iespējas var atrast ikviens.

Festivālā īpaši studentiem, jaunajiem profesionāļiem un pētniekiem sagatavotas praktiskās nodarbības, būs diskusijas, virtuālā izstāžu zona un daudz kas cits. Tēmu fokusā – jaunu iespēju rašanās krīzes apstākļos, attālinātā dzīve, medicīna, pārtika, kosmoss, IT u.c. 

RTU stendā festivāla virtuālajā izstāžu zonā būs iespējams uzzināt par RTU Dizaina fabriku – inovāciju un uzņēmējdarbības platformu ar vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu Baltijas valstīs, augsti kvalificētu ekspertu komandu un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus un inženiertehniskus risinājumus. Turpat būs iespējams iegūt vērtīgu informāciju par vērienīgās programmas «Inovāciju granti studentiem» aktivitātēm – pirmsinskubatoru «ideaLAB», inovāciju platformu «Demola Latvia», «Produktu attīstības projektu», kurā studentu komandas, sistematizējot un padziļinot zināšanas jaunu produktu izstrādāšanā, tehnoloģiju pārnesē un komercializācijā, rada prototipus, RTU un LU kopīgi izveidoto «Universitāšu inkubatoru», kā arī «Creative Tuesdays» – platformu radošuma prasmju attīstīšanai, izmantojot praktisku darbošanos grupās, diskusijas un ideju ģenerēšanu. Stendā būs iespēja gan uzzināt vairāk par pašām programmām un to piedāvājumu studentiem uzņēmējspēju un radošuma attīstībai, gan iedvesmoties, uzklausot pieredzes stāstus un iepazīstoties ar citu studentu paveikto.  

Paralēli tam «ideaLAB» koordinatori vadīs prakstisko darbnīcu par biznesa ideju validēšanu un ekspermintēšanu, bet RTU Dizaina fabrikas «EIT Food Hub Latvia» organizēs diskusiju paneli par pārtikas nākotni, kurā piedalīsies zinātnieki un nozares uzņēmēji. 

Festivālā pieredzē dalīsies un studentus iedvesmos arī RTU zinātnieki, piemēram, zinātņu prorektors Tālis Juhna un HPC centra jeb Zinātniskā skaitļošanas centra vadītājs Lauris Cikovskis. 

Šogad festivālā piedalīsies Latvijas spēcīgākās augstskolas – LU, RTU, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Ventspils augstskola, Latvijas Jūras akadēmija, Banku augstskola, Latvijas Kultūras akadēmija, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA, Biznesa augstskola Turība. 

LU aicina studentu komandas līdz 4. oktobrim pieteikties dalībai grantu konkursā, lai iegūtu finansējumu biznesa ideju attīstībai. Jāņem gan vērā, ka piesakoties konkursam, interesenti kļūs par LU Studentu Biznesa inkubatora dalībniekiem. LU Studentu Biznesa inkubators uzņem komandas, kur vismaz 50% no komandas ir LU studenti, darbinieki, pētnieki vai pēdējo divu gadu absolventi. Papildu informācija un pieteikšanās.

Arī lielākās Lietuvas universitātes – Kauņas Tehnoloģiskā universitāte, Viļņas Universitāte un Vītauta Dižā Universitāte – atbalsta festivāla norisi un iesaistās tā satura veidošanā. «Icebreakers’20» atbalsta arī «Microsoft Latvia», «Accenture», «Bite Latvija», Eiropas Komisija. Dalība festivālā ir bez maksas. Papildu informācija un reģistrācija.
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. septembris, 2020 plkst. 8:58

Līdzīgi raksti

Jaunumi