Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

RTU uzlabota atkritumu šķirošana, izvietojot jaunas piktogrammas uz atkritumu konteineriem

21. februāris, 2022
.
.
Foto: Pixabay.com

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), sadarbojoties ar uzņēmumiem «Clean R», «Eco Baltia vide» un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā, uz RTU atkritumu šķirošanas konteineriem ir izvietojusi jaunas piktogrammas, kas atkritumu šķirošanu padarīs vienkāršāku.

Jaunā piktogrammu sistēma ir vienkārša un, galvenais, identiska sistēmai, kāda ir dažādās pašvaldībās un dažādās valstīs. Patlaban notiek sarunas par šādas sistēmas ieviešanu visā Eiropas Savienībā. 

RTU ēkām ir dažādi atkritumu apsaimniekotāji, tāpēc, lai veicinātu vienotu atkritumu šķirošanas sistēmu, RTU ir kļuvusi par projekta pilotteritoriju un arī par pirmo augstskolu, kas iesaistās projektā, uz atkritumu konteineriem izvietojot vienādas piktogrammas. 

Informācija par jaunajām piktogrammām un to, kā pareizi šķirot atkritumus

Jauno piktogrammu sistēmu izstrādājis Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Pagājušajā gadā ar to iepazīstinātas pašvaldības, atkritumu apsaimniekotāji un uzņēmēji, kas atzinuši, ka jaunā sistēma palīdzēs vienkāršot atkritumu šķirošanu Ziemeļvalstīs.

Papildu ieviestajām piktogrammām RTU testa režīmā Olaines ielas dienesta viesnīcas teritorijā ir izvietojusi pirmo bioloģisko atkritumu konteineru. Tajā var ievietot pārtikas un zaļos atkritumus, bet nedrīkst atstāt eļļu, šķidrumus un citus atkritumus. 

Bioloģisko atkritumu šķirošanas pamācība 

RTU, rūpējoties par vides aizsardzību, jau vairākus gadus īpašu uzmanību pievērš atkritumu šķirošanai. 

Aicinām ikvienu RTU studējošo un strādājošo šķirot atkritumus, darīt to pareizi un domāt par vides ilgtspēju, izvēloties dabai draudzīgus iepakojumus!

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. februāris, 2022 plkst. 10:19

Līdzīgi raksti

Jaunumi