Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

RTU Talantu programmai pievienojas vēl 50 īpaši talantīgi jaunie studenti

25. augusts, 2022
.
.
Foto no RTU Talantu programmas 2021./2022. studiju gada atklāšanas. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

31. augustā plkst. 11.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) auditoriju centrā «Domus Auditorialis» 302.a auditorijā, Zunda krastmalā 8, svinīgi tiks atklāta trešā RTU Talantu programmas sezona. Programma izveidota, lai inženierzinātņu studijām piesaistītu spožus talantus un motivētu viņus nākotnē darboties zinātnē, kļūt par izciliem inženieriem, novatoriem un vadītājiem. 2022/.2023. akadēmiskajā gadā studijas Talantu programmā sāks ap 50 īpaši talantīgu jauniešu no visas Latvijas.

Jaunie talantīgie studenti piepulcēsies 90 jauniešiem, kuri jau piedalās Talantu programmā. 

Šogad pirmo reizi visu Latvijas skolu 12. klašu skolēniem tika dota iespēju, piedaloties atklātā konkursā, pieteikties dalībai Talantu programmā. Konkursā tika vērtētas skolēnu zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un citos eksaktajos priekšmetos, interese par inženierzinātnēm, kā arī motivācija piedalīties programmā. Atklātā konkursā programmā uzņemti seši izcili 12. klašu absolventi.

Paralēli atklātajam konkursam RTU līdzīgi kā iepriekšējos gadus aicināja 18 labākās Latvijas skolas no Rīgas, Pierīgas, Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales, kurām ir izcils sniegums eksaktajās zinātnēs, ieteikt studijām RTU un dalībai Talantu programmā savus labākos 12. klases skolēnus. Talantu programmā tiek uzņemti arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni, kuri nolēmuši studēt RTU. 

Svinīgajā pasākumā 31. augustā Talantu programmas jaunos dalībniekus uzrunās programmas patrons, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis un RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Ar programmas jaunumiem iepazīstinās RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps, bet radošuma ielādei un izlādei klātesošos iedvesmos inovāciju vadības eksperte, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko programmu nodaļas vadītāja vietniece Elīna Miķelsone. Savukārt Talantu programmas otrā kursa studenti un RTU absolventi iedrošinās jaunos dalībniekus, informējot viņus gan par ieguvumiem, piedaloties programmā, gan iespējām darba tirgū pēc studijām RTU. 

RTU Talantu programma tika izveidota 2020./2021. studiju gadā. Tā piedāvā iespēju studentiem pilnveidot savu personību un emocionālo inteliģenci, apgūt līderības, projektu un inovāciju vadības un dažādas citas prasmes, iesaistīties RTU un sabiedrībai nozīmīgos projektos, ar pieredzējušu mentoru atbalstu sagatavoties darba tirgum. Uzklausot studentu atsauces un ierosinājumus, ik gadu tiek uzlabots un papildināts programmas saturs, piesaistīti mentori un mācībspēki, kuru zināšanas jauniešiem nākotnē būs visvērtīgākās. Tā kā programmas dalībniekiem ir daudz plašākas un specifiskākas zināšanas eksaktajos priekšmetos nekā daļai viņu vienaudžu, viņiem tiek piedāvāta iespēja studēt pēc individuāla plāna, lai studiju gadus izmantotu pēc iespējas efektīvāk. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

25. augusts, 2022 plkst. 11:38

Līdzīgi raksti

Jaunumi