Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

RTU DITF studentu komanda piedalījās prestižajā IEEEXtreme programmēšanas konkursā

26. oktobris, 2016
.
.
RTU studentu komanda, gaidot konkursa sākumu

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) studentu komanda sadarbībā ar IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) Latvijas nodaļu un IEEE Latvijas Datorzinātnes asociāciju 2016. gada 22. oktobrī pirmo reizi piedalījās prestižajā IEEEXtreme programmēšanas konkursā, kurā studentu komandas no visas pasaules 24 stundu garumā sacenšas savā starpā, tiešsaistes režīmā risinot programmēšanas uzdevumus. 

Studentu komandas uzraudzīja pieredzējuši IEEE biedri. Visi aktīvie konkursa dalībnieki saņēma digitālu sertifikātu. Konkursa lielā balva ir IEEE organizācijas apmaksāts brauciens uz jebkuru IEEE organizēto konferenci jebkurā pasaules vietā, maksimālā brauciena vērtību vienam dalībniekam līdz 10 000 ASV dolāriem. Konkursa oficiālie rezultāti tiks paziņoti novembra sākumā.

Šogad IEEEXtreme programmēšanas konkursā piedalījās aptuveni 2000 komandas. RTU komandu pārstāvēja DITF studenti Viktors Gusevs (studiju programma «Informācijas tehnoloģija»), Vladislavs Šukelaits (studiju programma «Datorsistēmas») un Antons Voroņins (studiju programma «Datorsistēmas»). Latvijā konkursa norisi organizēja RTU akadēmiskais personāls un doktoranti: Alla Anohina-Naumeca, Andrejs Romānovs, Gundars Alksnis un Oskars Podziņš.
IEEE Latvijas nodaļas vadītājs Andrejs Romānovs augsti novērtēja IEEE Latvijas Datorzinātnes asociācijas iniciatīvu atbalstīt Latvijas studentu piedalīšanos IEEEXtreme programmēšanas konkursā, uzsverot, ka RTU studentu komanda parādīja augstu profesionālās sagatavotības pakāpi un erudīcijas līmeni, kā arī spēju cīnīties līdz galam ļoti sarežģītos apstākļos. Viņš pauda cerību, ka ar katru gadu dalībnieku skaits no Latvijas pieaugs un apliecināja IEEE Latvijas nodaļas gatavību arī turpmāk atbalstīt studentus un jaunos zinātniekus.

«Tas, ka studentu komanda no Latvijas pirmo reizi piedalījās šajā prestižajā un atzītajā programmēšanas konkursā tieši 2016. gadā, kad šis konkurss svin 10 gadu jubileju, ir zīmīgs notikums, un mēs plānojam turpināt šo tradīciju arī nākamajos gados. Šī komanda ar savu piemēru var motivēt citus Latvijas studentus izaicināt sevi un veicināt gan savas izglītības iestādes, gan savas valsts atpazīstamību pasaulē,» uzsver IEEE Latvijas Datorzinātnes asociācijas vadītāja Alla Anohina-Naumeca.

Papildu informācija par IEEEXtreme
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

Publikācijas datums

26. oktobris, 2016 plkst. 9:00

Līdzīgi raksti

Jaunumi