Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Latvijas fizikas skolotāji ar RTU atbalstu iepazīst Eiropas kodolpētniecības centru

21. februāris, 2017
.
.
Latvijas fizikas skolotāji CERN. Foto: T. Torims

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas skolu fizikas skolotāji ieradušies vizītē Eiropas kodolpētniecības centrā CERN (Conseil Europeen pour la Rechercle Nucleaire) Šveicē. Šonedēļ iespēja iepazīties ar CERN, pateicoties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstam, ir 23 skolotājiem.

«Uz CERN skolotāji brauc, lai paplašinātu savu redzesloku, lai mēs Latvijas skolās varētu mācīt kaut ko modernu, jo, kā zināms, CERN ir pasaules lielākā elementārdaļiņu pētniecības organizācija, kur notiek lielākie zinātnes atklājumi,» teic RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes profesors un CERN zinātniskais līdzstrādnieks Toms Torims. 

Latvijas skolotājiem no vairākām Rīgas un reģionu skolām Šveicē ir iespēja saprast, kas notiek kodolpētniecības centrā, lai pēc tam par to stāstītu skolēniem. «Nevis kaut ko abstrakti, bet skolotāji ar saviem skolēniem un kolēģiem varēs dalīties ar personisko pieredzi,» saka T. Torims. Lai tiktos ar Latvijas skolotājiem, laiku ir izbrīvējusi vesela rinda pasaulē pazīstamu pētnieku.

Latvijas fizikas skolotāju delegācijas pirmā vizīte CERN notika 2016. gada aprīlī. Pedagogi ne tikai noklausījās lekcijas, bet arī iepazina centra laboratorijas un eksperimentu norises vietas, varēja runāt ar pētniekiem un zinātniekiem. Vizīte CERN skolotājiem ir unikāla iespēja iepazīties ar vienu no pasaules vadošajiem zinātniskās pētniecības centriem. 

RTU ir vienīgā universitāte Latvijā, kas noslēgusi sadarbības līgumu ar CERN, tādējādi kļūstot par kodolpētījumu un inženierzinātņu jaunāko teoriju un atklājumu tiltu uz Latviju. Sadarbība ar pasaulē nozīmīgāko elementārdaļiņu izpētes laboratoriju RTU sniedz unikālu iespēju jauno pētnieku sagatavošanā un globālu pētniecības projektu izstrādē. 

Kā augsto tehnoloģiju universitāte RTU Latvijā ir ieinteresēta sekmēt modernās fizikas apguvi un dziļāku izpratni par procesiem pasaules mēroga pētniecības centros ne vien universitātes, bet skolas līmenī.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

Publikācijas datums

21. februāris, 2017 plkst. 12:37

Līdzīgi raksti

Jaunumi